Naga MarketsIndeks S&P 500 na 4000 punktów, DAX zyskał dzisiaj 0,66 proc.Dzisiaj ostatni dzień handlu na wielu giełdach przed świąteczną przerwą. Dzisiaj udało się osiągnąć kolejny kamień milowy na Wall Street, choć na moment pisania tego komentarza jedynie połowiczny. Zapowiedzi Bidena dotyczące ogromnej stymulacji gospodarczej z nastawieniem na infrastrukturę powodują odbicie na wielu klasach aktywów. Z drugiej strony możemy zauważyć, że rozpoczął się nowy kwartał, co może być powiązane z końcem rebilansowania się portfeli instytucji finansowych.

Indeks S&P 500 z rekordowym wynikiem, jutro sesja na większości europejskich rynków nie odbędzie się

Indeks S&P 500 osiągnął dzisiaj kolejny kamień milowy. Dosłownie na chwilę indeks zameldował się na poziomie 4000 punktów, co oznacza, że od ostatniej dramatycznej wyprzedaży z zeszłego roku indeks wzrósł o niemal 100%. Niemniej można powiedzieć, że jest to na razie sukces połowiczny. Nie osiągnięte zostały takie rekordy na kontraktach terminowych oraz oczywiście nie doszło jeszcze do dziennego zamknięcia na takich poziomach. Warto zauważyć, że nastroje na rynkach w ostatni dzień handlu na wielu rynkach jest naprawdę dobry.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jutro sesja na większości europejskich rynków nie odbędzie się, ze względu na obchody Wielkiego Piątku. Z drugiej strony sesja na Wall Street będzie odbywała się normalnie. Inwestorzy na razie z przymrużeniem oka patrzą na kolejny gigantyczny program zapowiedziany przez amerykańskiego prezydenta, Joe Bidena. Ten został okrzyknięty już „największym budowniczym” w Stanach Zjednoczonych. Program infrastrukturalny o wartości 2 bilionów dolarów ma być przeznaczony na budowę m.in. 10 tys. mostów oraz 30 tys. km dróg, co ma nie tylko doprowadzić do przełamania lokalnych granic handlowych, ale również doprowadzić do znacznego wzrostu zatrudnienia w sektorze.

Niemniej taka informacja wraz z rozpoczęciem nowego kwartału wpływa dobrze na nastroje. Te z pewnością będą testowane podczas jutrzejszej publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy. Oczekuje się silnego wzrostu zatrudnienia po kilku miesiącach marazmu, co jest związane z otwieraniem się amerykańskiej gospodarki, wobec zaszczepienia ok. 1/3 populacji Amerykanów. Dzisiaj indeks ISM dla przemysłu pokazał ogromny wzrost w marcu i jednocześnie subindeks wskazał na dobre perspektywy w zatrudnieniu.

Pomimo dobrych nastrojów, główne indeksy na świecie nie przekraczały dzisiaj raczej zmian na poziomie większym niż 1 punkt procentowy. Zdecydowana większość indeksów zyskiwała, choć na uwagę zasługuje brazylijska BOVESPA, która traci prawie 1%. Niemiecki DAX zyskał dzisiaj 0,66%, S&P 500 zyskuje 0,9%, natomiast WIG20 na zamknięciu zyskał 0,8%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara on line | spółki gpw | usd pln prognoza | notowania orlen | notowania ropy forex |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here