Naga MarketsNotowania indeksu S&P500 poruszają się w trendzie wzrostowym od końca grudnia, kiedy to wyznaczony został dołek po wyprzedaży trwającej od października. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, trend jest na tyle dynamiczny, że przez większość czasu notowania utrzymują się ponad kanałem średnich EMA 10/20.

Kurs S&P500 w pobliżu 2940,70

Pod koniec ubiegłego tygodnia, cena ponownie testowała wsparcie w postaci 10-dniowej EMA. Wczorajszy wzrost notowań wskazuje na skuteczność testu tego wsparcia. Ponadto cena zbliżyła się do historycznych maksimów przy 2940,70 pkt, gdzie znajduje się najbliższy opór.

W przypadku odbicia od oporu, traderzy mogą obserwować zachowanie notowań indeksu S&P 500 na dynamicznym wsparciu stanowionym przez kanał średnich EMA 10/20. Alternatywnie, zamknięcie dnia ponad 2940,70 wskazywałoby na pokonanie oporu i jednocześnie otwierało drogę dalszym wzrostom.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Notowania indeksu S&P 500 - interwał dzienny
Notowania indeksu S&P 500 – interwał dzienny

S&P500 jest to indeks zbierający śmietankę największych firm notowanych na giełdach amerykańskich. Indeks skupia 500 firm, które łącznie stanowią 75% kapitalizacji amerykańskiej giełdy. W skład indeksu S&P500 wchodzą spółki o największej kapitalizacji notowane na New York Stock Exchange oraz NASDAQ. Największymi spółkami indeksu S&P500, są spółki technologiczne Apple Inc, Microsoft Corp. Spośród spółek indeksu oprócz tak znanych i starych marek jak Coca Cola znaleźć można również Facebook, który to debiutował zaledwie w 2012 roku. Indeks, który znany jest w obecnym kształcie powstał w 1957 roku, kiedy to powiększona została liczba spółek z 90 do 500.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here