Naga MarketsIndeks S&P 500 będzie kontynuował wzrosty, twierdzi Goldman SachsAmerykańskie indeksy na Wall Street przechodzą obecnie okres lekkiego przestoju i zadyszki spowodowanej wieloma czynnikami. Inwestorzy skupiają się obecnie na tym, czy rynek nie zawędruje zbyt głęboko, co oznaczać będzie mogło wywołanie jeszcze mocniejszych spadków. Jednak analitycy z Wall Street, w tym stratedzy słynnego podmiotu Goldman Sachs uważają, że obecne spadki indeksu S&P 500 są tylko przejściowe a inwestorzy skupić się powinni na skupowaniu dołków.

  • Obecnie indeksy giełdowe zza oceanu przechodzą okres korekty
  • Rynek S&P 500 jednak utrzymuje się jeszcze powyżej bariery 5% spadku
  • Analitycy z Wall Street wskazują, że jest to dobry sygnał. Według nich inwestorzy powinni skupić się na ponownym szukaniu okazji
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

S&P 500 z potencjałem dalszego wzrostu – Goldman Sachs

Podczas wtorkowej sesji handlowej widzimy już, że główne amerykańskie indeksy przechodzą kolejny okres korekty – w tym indeks S&P 500 tak bacznie obserwowany przez analityków z Wall Street. Inwestorzy niechętnie wracają do kupowania w momencie, kiedy na horyzoncie pojawia się kryzys energetyczny a cele inflacyjne nadawane przez banki centralne stale przesuwane są w odleglejsze rejony.Nie jest to jednak powód do obaw – twierdzą analitycy Goldman Sachs. W ostatniej nocie wydanej przez bank twierdzą oni, że:

– Pomimo niepewności w najbliższym czasie, oczekujemy, że rynek akcji będzie kontynuował rajd, ponieważ inwestorzy nabierają pewności, że obecne tempo inflacji jest przejściowe. WIerzymy, że ten dołek obecnego spadku okaże się dobrą okazją do kupna, tak jak 5% maksymalnego cofania, jaki zazwyczaj miał miejsce w przeszłości.

wykres Kurs S&P 500 H4 12.10.2021
Kurs S&P 500 H4 12.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Zdaniem strategów Goldman Sachs zatem, jest to dobra okazja do kupowania akcji z Wall Street, w tym indeksu S&P 500, mimo rosnących obaw o stagflację. „Inwestorzy giełdowi, którzy obawiają się stagflacji, powinni kupować spadki, ponieważ trend wzrostu cen będzie krótkotrwały.

Oczekują oni, że rynek będzie kontynuował trend wzrostowy w nadchodzących miesiącach, co pomoże podnieść S&P 500 do poziomu 4.700 do końca roku, co stanowi 7% wzrost w stosunku do obecnego poziomu. Dzieje się tak pomimo tego, że ekonomiści Goldmana oczekują, że inflacja bazowa, mierzona wskaźnikiem wydatków na konsumpcję osobistą, osiągnie szczyt na poziomie 4,25% do końca roku. Strategowie surowcowi przewidują również wzrost cen ropy naftowej.

invest

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here