Naga MarketsIndeks Nikkei notuje mocne wzrosty podczas dzisiejszej sesjiBlue chipy zanotowały wczoraj 4 spadkową sesję z rzędu, tracąc tym razem 0,3% i zamykając się na poziomie 1982 pkt. Indeks najmocniej w dół ciągnęły walory Mercatora, które spadły aż o 17%. Na czerwono zaświeciły także mWIG40 (-1,2%) oraz sWIG80 (-0,7%).

Indeks Nikkei zyskuje dziś ok. 2 proc.

W przeciwieństwie do GPW większe zachodnie indeksy zaświeciły na zielono. Niemiecki DAX wzrósł o 0,4%, w dobrych nastrojach dzień zakończyli także inwestorzy w USA, gdzie trwa sezon wyników za 1Q’21 (S&P500 +0,9%, Nasdaq +1,2%, DJIA +0,9%). Również Nikkei notuje mocne wzrosty na dzisiejszej sesji (ok. +2%).

Te artykuły również Cię zainteresują
W kalendarium makro czeka nas garść odczytów z Polski (m.in. koniunktura konsumencka, produkcja budowlano-montażowa i sprzedaż detaliczna), decyzja ws stóp procentowych przez ECB i dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Na GPW warto zwracać uwagę na publikacje raportów zarówno za 4Q’20 (pod tym względem czeka nas wysyp w przyszłym tygodniu), jak i za 1Q’21 (wczoraj wyniki przedstawiło Orange).

Autor: Adrian Górniak, analityk BDM

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw notowanie | euro dolar wykres | wykres bitcoina | theppro sklep | pgnig akcje forum |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here