Naga MarketsThomas Lee z Fundstrat Global Advisors będący jednym z najczęściej cytowanych analityków Wall Street jeżeli chodzi o Bitcoinowe prognozy ogłosił w weekend, że „Indeks Niedoli” Bitcoina znalazł się na najniższych poziomach od ponad 6 lat. Jego zdaniem jest to szansa nie tylko na tanie zakupy, ale również dynamiczne wzorsty w najbliższej przyszłości.


18,8 w skali od 0 do 100? Lee zachęca do zakupów

„Kiedy indeks znajduje się na poziomie „niedoli” (poniżej 27 punktów), Bitcoin notuje następnie jedne z najlepszych wyników w ujęciu dwunastomiesięcznym. Sygnały generowane są średnio raz na rok” – twierdzi Thomas Lee, który na początku miesiąca przekonywał, że do połowy bieżącego roku za jednego BTC będziemy płacili ponad $20 tysięcy.

W tym momencie indeks znalazł się na poziomie 18,8 co jest najniższym rezultatem od 6 września 2011. Celem indeksu jest mierzenie poziomu zadowolenia lub niezadowolenia z posiadania Bitcoinów. Poniższa grafika zestawia ze sobą spadki indeksu niedoli pod poziom graniczny 27 oraz historyczne ruchy ceny. W marcu po raz kolejny pojawił się sygnał zakupowy – ostatni wygenerowany w styczniu 2018 przyniósł jak na razie stopę zwrotu na wysokości 20%, wcześniejszy z 2016 ponad 450%:

Źródło: Fundstrat

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podobnie jak w przypadku innych wskaźników nastrojów, wskaźnik niedoli bitcoinów ma być wskaźnikiem kontrariańskim. Kiedy nędzy jest nisko, inwestorzy powinni kupować i na odwrót. Indeks uwzględnia takie czynniki, jak liczba zwycięskich transakcji oraz zmienność.

„W przypadku ostatnich czterech razy kiedy indeks znajdował się poniżej 27, nie było przypadku, aby dwanaście miesięcy później cena nie poruszała się zdecydowanie wyżej” – dodaje Lee.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here