Naga MarketsIndeks nastrojów ZEW dla Niemiec i strefy euro rośnie kolejny miesiąc z rzędu. Kurs euro na nowych maksimach sesjiO godzinie 11:00 rynki poznały istotne dane dla Starego Kontynentu. Po publikacji danych z brytyjskiego rynku pracy, nadszedł czas na styczniowe wartości indeksu ZEW dla gospodarki niemieckiej oraz całej strefy euro. Kurs euro zyskiwał w trakcie pierwszych minut po publikacji.


Główny indeks sentymentu ekonomicznego ZEW dla eurozony wypadł ponad dwukrotnie lepiej od rezultatów z grudnia 2019 roku (25,6 wobec 11,2) oraz prognoz analityków (16,3).

Jeśli chodzi o indeks nastrojów ekonomicznych ZEW w Niemczech, ten również znacznie był ponad dwukrotnie od poprzedniego odczytu (26,7 wobec 10,7 poprzednio). Analitycy szacowali natomiast, że indeks wzrośnie jedynie do poziomu 15,2.

Indeks ZEW dla Niemiec

Z kolei w przypadku indeksu bieżących warunków gospodarczych w Niemczech, cały czas rezultaty wypadają na ujemnym terytorium (-9,9). Publikacja była jednak lepsza od prognoz na poziomie -14 i poprzedniego odczytu (-19,9).


Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal – partnera głównego InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>

Kurs euro do dolara testuje opór sesji

Pozytywna publikacja indeksów nastrojów ZEW dla Niemiec i strefy euro poskutkowała umocnieniem wspólnej waluty w relacji do dolara. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kurs euro przekroczył poziom 1,1099, który skupiał poprzednie maksima sesji. Po jego pokonaniu można się spodziewać dalszej aprecjacji kursu EURUSD. Wsparcie. wypada tu w okolicach 1,1080.

Wykres 30-minutowy pary walutowej EURUSD - 21.01.2020 r.
Wykres 30-minutowy pary walutowej EURUSD – 21.01.2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here