Naga Markets

Indeks Nasdaq zanurkował w piątek aż o 3,1 proc. Wall Street obniża swoje perspektywy Wall Street mocno traci na koniec tygodnia. W piątek w zeszłym tygodniu wzrosty na WIG (+2,1%) były napędzane przez WIG20 (+2,9%). mWIG40 tak samo jak sWIG80 wzrosły o 0,5%. W ujęciu sektorowym najsilniejsza byłą Odzież (+5,5%) oraz Banki (+3,2%). Energia (-1,6%) oraz Chemia (-1,5%) zanotowały największe spadki. Obroty wyniosły ok. 1 mld PLN, z czego 889 mln PLN przypadło na blue chipy.

Indeksy na Wall Street powróciły do trendu spadkowego

Większość europejskich indeksów również zakończyła poprzedni tydzień wzrostami. DAX zyskał 0,7%, CAC 40 poszedł w górę o 0,9%, a FTSE wzrósł o 0,1%. Funt się osłabił po informacji o dymisji ministra finansów i wycofaniu się rządowego planu obniżek podatków dla korporacji. W USA po jednym dniu wzrostów indeksy powróciły do trendu spadkowego. Nastroje były negatywne, a główne indeksy traciły. S&P 500 spadł na koniec dnia 2,4%, Nasdaq zanurkował o 3,1%, a Dow Jones Industrial zamknął się 1,3% pod kreską.

Perspektywy cen konsumpcyjnych w USA nadal podsycają założenia, że FED może dokonać ogromnych podwyżek stóp procentowych na dwóch kolejnych posiedzeniach. Akcje w poniedziałek tracą w Japonii, Australii i Hongkongu, gdzie firmy technologiczne prowadzą spadki. Kontrakty na S&P 500 i Nasdaq 100 rosną po słabym piątku.

Kontrakty terminowe na DAX rozpoczynają sesję w Europie wzrostami o ok. 0,5%. Dzisiaj o 14:00 zostaną opublikowane polskie wskaźniki inflacji bazowej za wrzesień.

Autor: Kajetan Sroczyński


Redakcja poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCzy to dobry czas na zakup polskich akcji? Debata z Januarym Ciszewskim i Albertem Rokickim
Następny artykułDolar znowu rządzi światem. Ile może podrożeć? Pobierz raport bossaFX!
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here