Naga MarketsJeżeli poziom 13650 punktów na amerykańskim indeksie Nasdaq można było uznać za wsparcie, to czwartek przyniósł małe rozczarowanie. Powyższa cena od dłuższego czasu była broniona przez posiadaczy długich pozycji. Jednak  nie byli oni w stanie wypchnąć wartości tego indeksu do góry, stąd utworzyła się mała konsolidacja, którą można było traktować jako korektę w większym impulsie.  Owo rozczarowanie to próba przełamanie ww. wsparcia. Jednak piątkowa reakcja na dane z USA dotyczące zatrudnienia ponownie tchnęła wiarę we wzrosty.

Nasdaq. Co dalej z indeksem?

Bliskość ostatniego szczytu sprawia, że to właśnie cena 14063 punkty jest potencjalnym celem dla białych świec. Bieżący układ wykresu można porównać do tego z połowy kwietnia, kiedy po pokonaniu żółtej strefy, US100 utworzył nowy szczyt, będący najbliższym oporem.

Analizując wskaźnik MACD łatwo odczytać, że przewaga jest po stronie popytu. Histogram jest wzrostowy, a średnia krocząca goni słupki, które osiągają wyższe wartości. Jeżeli wzrosty są impulsem, to warto zostawić drugi z oscylatorów, czyli Stochastic. Szybkość z jaką reaguje na małe zmiany, sprawia, że w przypadku silnych trendów generuje mylne sygnały. Choć można się pokusić o wniosek, że fakt, że teraz wskazuje na wykupienie, informuje o zakończeniu impulsu w skali godzinnej i potencjalnym powrocie do żółtego wsparcia.

Czy taki scenariusz ma szanse się zrealizować? Dowiemy się zapewne podczas amerykańskiej części dzisiejszej sesji.

Jako podsumowanie dodam, że krytyczne wartości dla wzrostów znajdują się znacznie niżej. Są nimi wsparcia 12700 punktów i 12360 punktów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar amerykański | cena akcji pgnig dzisiaj | bitcoina | akcje celon pharma | kurs dino | plus500 | waluty w czasie rzeczywistym |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here