Naga MarketsIndeks mWIG40 zyskał 0,63 procent. Kluczowe dla inwestorów będzie dzisiejsze posiedzenie FEDWe wtorek na światowych rynkach to wciąż kwestia chińskiej spółki Evergrande wyznaczała sentyment wśród inwestorów i odbiciem tego były również notowania w Warszawie. Po dynamicznej wyprzedaży w piątek i w poniedziałek, w dniu wczorajszym na większości parkietów nastąpiła próba odbicia. Warszawski WIG zakończył dzień z wynikiem 0,4%, przy silnych indeksach mWIG40 (0,63%) i sWIG80 (0,55%) i relatywnie słabszym WIG20 (0,25%).

mWIG40 zyskując 0,63% okazał się wczoraj najsilniejszym indeksem GPW

Niemniej jednak dopiero spojrzenie na notowania intraday pozwalają w pełni ocenić wtorkową sesję. Otóż po pierwszej godzinie notowań indeks blue chipów był blisko na 1% plusie, aby w kolejnych godzinach systematycznie tracić przewagę. Powyższe, pomimo dodatniego wyniku na koniec sesji, świadczy o słabości strony popytowej.Lokalnie wśród indeksów relatywną siłą charakteryzował się sektor paliwowy (WIGPaliwa +1,81%) i sektor nieruchomości (WIG-Nieruchomości +0,86%). Z drugiej strony negatywnie wyróżniał się WIG-Górnictwo (-2,03%), WIG-Leki (-1,49%) i WIG-Energia (-1,15%).

Relatywnie silnie w dniu wczorajszym radziły sobie największe giełdy na Starym Kontynencie. Niemiecki DAX zyskał 1,43% francuski CAC40 1,50%, a brytyjski FTSE100 1,12%. Na tym tle zdecydowanie słabiej wypadły rynki w Stanach Zjednoczonych, gdzie S&P 500 zaliczyło spadek o 0,08%, DJI o 0,15 % i jedynie Nasdaq 100 wzrósł o nieznaczne 0,1%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Notowania kontraktów terminowych na S&P 500 i DAX wskazują na wzrosty rzędu 0,4- 0,6%, co zapowiada kontynuację próby odbicia na głównych parkietach. Powyższe powinno również zostać odwzorowane podczas startu notowań w Warszawie. Kluczowa dla inwestorów w dniu dzisiejszym będzie jednakże wieczorna decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych i konferencja prezesa Jerome Powella.

Fed stoi obecnie przed znaczącym wyzwaniem w kontekście zbliżającej się normalizacji polityki pieniężnej. Z jednej strony inflacja jak i oczekiwania inflacyjne znajdują się na wysokich poziomach, a z drugiej prawdopodobne spowolnienie dynamiki wzrostu gospodarczego i zawirowania wokół rynku chińskiego, co może przełożyć się również na sytuację na amerykańskich giełdach, nie sprzyjają mocno jastrzębim tonom.

Niemniej jednak Fed nie będzie utrzymywał bieżącego stanu w nieskończoność stąd inwestorzy powinni być gotowi na możliwość negatywnych niespodzianek w komunikacie choć do zmian w samej polityce naszym zdaniem na tym posiedzeniu nie dojdzie. Oczekiwanie na Fed może ograniczyć w dniu dzisiejszym zmienność na rynkach.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orange kurs akcji | kurs liry tureckiej do euro | cdprojekt akcje prognozy | korona norweska pln | kurs funt | ccc kurs akcji | gpw oncoarendi |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here