Naga MarketsNajważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia na rynku walutowym bez wątpienia była decyzja EBC odnośnie stóp procentowych i polityki monetarnej. Oprócz tego warto było zwrócić uwagę na jedną publikację ze Stanów Zjednoczonych dotycząca podpisanych umów kupna domów.

Dane za wrzesień wskazują, że indeks podpisanych umów kupna nowych domów pozostał na niezmienionym poziomie. Prognozy zakładały tu natomiast niewielki wzrost na poziomie 0,2%. Aktywność spadła jednak w ujęciu rocznym zarówno w skali kraju jak i we wszystkich głównych regionach.

Eurodolar ustanawia nowe minima

Omawiany odczyt nie wpłynął istotnie na notowania głównej pary walutowej, która jest dziś napędzana doniesieniami z Europejskiego Banku Centralnego. Po chwilowym odbiciu od wsparcia na 1.1737 kurs skierował się z powrotem pod ten obszar.

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, wspomniane wsparcie powstrzymywało spadki w drugiej połowie obecnego miesiąca. Zamknięcie pod tym obszarem otworzy drogę do kolejnego poziomu obrony blisko 1.1685. Opór od góry zapewnia natomiast linia trendu biegnąca od szczytu z 12-go października. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here