Naga MarketsAngielski indeks FTSE100 dotarł do wsparcia, które już od dwóch miesięcy jest w grze. Nie udało się skutecznie utrzymać ponad historycznym szczytem z 2000 roku, a o rajdzie podobnym do niemieckiego DAX angielskie byki mogą tylko marzyć. Na słabość angielskiego indeksu wpływają obecnie działania banku centralnego BoE, który jeszcze w tym roku powiniec rozpocząć cykl podnoszenia stóp procentowych.

Ostatnie ponad 3 miesiące tworzą na wykresie trend spadkowy i prawdopodobne jest, że teraz nastąpi odbicie i wzrosty z celem 6700 pkt. Na tym poziomie do pokonania będzie linia trendu spadkowego co przy obecnym sentymencie może się nie udać.

Jeszcze poważniej sytuacja FTSE100 wygląda na interwale tygodniowym. Bardzo niewiele miejsca zostało już do linii trendu wzrostowego, którą wyznaczyć można po dołkach z ostatnich 6 lat. Przebicie tej linii może oznaczać nawet koniec obecnej hossy, która trwa od 2009 roku i w tym czasie indeks zyskał 100% wartości.

Wykres FTSE100 dla interwału D1.
Wykres FTSE100 dla interwału D1.
Wykres FTSE100 dla interwału W1.
Wykres FTSE100 dla interwału W1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here