Naga Markets

Indeks FTSE100 tanieje o ponad 1 procent na otwarciu sesji. Spadki na rynku akcjiPoniedziałkowa sesja na rynku akcji w Europie rozpoczyna się od silnej korekty. Jastrzębi zwrot Fed i niepokojąca sytuacja epidemiczna ciążą ryzykownym aktywom.

Indeks FTSE100 rozpoczyna bieżący tydzień od spadku

Przedstawiciel Rezerwy Federalnej Waller stwierdził, że celem przyspieszenia taperingu jest stworzenie przestrzeni do pierwszej podwyżki stóp procentowych w marcu przyszłego roku. Rezerwa Federalne wyraźnie wydaje się być zdeterminowana w polityce normalizacji i choć Waller to przedstawiciel jastrzębi – w dodatku nie głosujący w bieżącym roku, to sądzę, że kierunek zmian w polityce pieniężnej w USA został jasno określony.Łącząc jastrzębią politykę Fed z niekorzystną sytuacją epidemiczną na świecie nastawienie rynku akcji pozostaje raczej niedźwiedzie. Kolejne kraje Europy notują rekordy zakażeń, a Holandia weszła w okres twardego lockdownu. Po solidnej korekcie sprzed weekendu otwarcie rynku europejskiego przynosi kontynuację przeceny.

Cena kontraktu na indeks DAX kurczy się o 1,9 proc., podczas gdy notowania terminowe indeksu CAC40 zniżkują o 1,6 proc. W Londynie FTSE100 tanieje o 1,3 proc., a notowania kontraktu na hiszpański IBEX35 zniżkują o 2,3 proc. Futures WIG20 tanieje o około 2 proc.

Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Wśród krajowych blue chips przeważająca część walorów znalazła się pod kreską. Honoru byków bronią jedynie Mercator (+1,8 proc.), Asseco (+0,8 proc.), a także Orange (+0,5 proc.).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji kęty | gpw cdr | dino akcje opinie | playway kurs | pgnig cena akcji | korona czeska kurs | kruk notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here