Naga MarketsIndeks FTSE100 cofa się obecnie o 0,10 procent. Mieszany start sesji europejskiejW czwartek na rynku akcji widać wzmożoną aktywność strony podażowej. Wprawdzie największe benchmarki utrzymują się powyżej poziomów odniesienia, ale presja sprzedających nie ustaje.

Indeks FTSE100 rozpoczyna dzisiejszą sesję od minimalnego spadku

Nastroje na rynku akcji nieco się pogorszyły. Dow Jones skorygował się w środę o 0,58 proc., a Nasdaq100 tracił 0,33 proc. Najmniej, o 0,26 proc., spadały notowania szerokiego indeksu S&P500. W Azji większość benchmarków również znalazła się poniżej poziomów odniesienia. Japoński Nikkei225 zniżkuje o 0,3 proc., ale Hang Seng przeceniany jest aż o 1,3 proc. Kospi cofa się o 0,3 proc., przy przecenie Shanghai Composite opiewającej na 0,2 proc.Nastroje inwestorów są tonowane przez oczekiwania na szybsza normalizację polityki pieniężnej w USA. Pewnym wsparciem dla obozu byków mogłaby być nominacja bardziej gołębiego bankiera na szefa Rezerwy Federalnej. Biały Dom informuje, że na dniach prezydent Biden podejmie taką decyzję. W kuluarach mówi się, że w grze są dwa nazwiska: Powell (pokazał, że preferuje luźną politykę pieniężną) oraz Brainard (przedstawicielka jeszcze bardziej gołębiego skrzydła w Fed).

Takie kandydatury teoretycznie powinny sprzyjać indeksom, ale rynek wciąż spycha Rezerwę do narożnika (wycena na rynku długu czy dolara) i oczekuje szybszego zakończenia programów QE. Od tego czy Fed się ugnie, czy nie w dużej mierze zależeć będą wyceny papierów na rynku akcji.

Kilkanaście minut po otwarciu rynku kasowego w Europie notowania terminowe poruszają się w różnych kierunkach, w zależności od rynku. Futures indeksu DAX zyskuje 0,15 proc., a notowania kontraktu na CAC40 rosną o 0,10 proc. W tym samym czasie WIG20 traci ponad 1 proc., a brytyjski indeks FTSE100 cofa się o 0,10 proc.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here