Naga MarketsAkcje w Wielkiej Brytanii wzrastają we wtorek po ożywieniu cen ropy, a niespodziewany wzrost aktywności chińskich fabryk przywrócił nieco zaufanie do rynków akcji. Jednak głęboka wyprzedaż w tym roku wyznaczyła kurs FTSE 100 w kierunku najgorszego kwartału od 1987 roku. Sytuacji nie ułatwia przestój w negocjacjach handlowych z przedstawicielami Unii Europejskiej.


Akcje pogrążone z bessie. Trump dogada się z Putinem?

Najnowsze dane z Chin pokazały, że aktywność fabryk nieoczekiwanie wzrosła w marcu po załamaniu miesiąc wcześniej, ale analitycy ostrzegają, że trwałe ożywienie w krótkim okresie nie jest pewne.

Tak naprawdę patrzymy na dane z Chin, aby zobaczyć, czy jest to wskaźnik tego, jak szybko Europa i USA mogą wrócić do pracy potencjalnie po ich zablokowaniu. Jeśli blokada zakończy się w maju, czego zasadniczo oczekujemy, możemy zobaczyć podobną ścieżkę do tego, co widzieliśmy w Chinach – powiedział strateg UBS, Kiran Ganesh.

Indeks FTSE 100 odzyskał około 15% od czasu osiągnięcia najniższego poziomu od dziewięciu lat 16 marca. Jednak pozostaje prawie o 25% niższy od rekordowego poziomu w styczniu, gdy cały świat boryka się z pandemią koronawirusa, a miliony firm wstrzymało działalność.

Kurs indeksu UK100 na interwale 3M, tradingviewcom
Kurs indeksu UK100 na interwale 3M, tradingviewcom

Z kolei ceny ropy naftowej ustabilizowały się po załamaniu w poniedziałek, gdy prezydent USA Donald Trump i rosyjski prezydent Władimir Putin uzgodnili, że będą dyskutować o stabilizacji rynków energii, zwiększając udziały w takich firmach jak Royal Dutch Shell Plc czy BP Plc.

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here