Kostki z napisem FTSE na bilonieBrytyjski indeks giełdowy, FTSE 100 – po seriach spadków wraz z resztą indeksów giełdowych, dociera do wsparcia, gdzie wykres konsoliduje się. Obecnie, indeks dociera do istotnego wsparcia z ostatnich dołków – dając okazję do rozegrania indeksu na niewielki swing wzrostowy. Czy indeks będzie w stanie wykorzystać moment na odrobienie części strat? 


Główne indeksu europejskie mogą na razie jedynie pomarzyć o tzw. “rajdzie św. Mikołaja”, ponieważ większość z nich traci od początku roku powyżej 10 procent a fala wyprzedaży zdaje się na razie nie mieć końca. Jednak nie oznacza to, że podczas sesji intraday nie ma okazji do wykorzystania dobrych miejsc (jak podczas krótkiej konsolidacji), by dołączyć do korekt na indeksach, które w zupełności wystarczą na uzbieranie dziennego zarobku. W tym momencie dobra sytuacja zarówno miejsca jak i stosunku zysku do ryzyka pojawiła się na brytyjskim głównym indeksie – FTSE 100.

FTSE – potencjał odbicia?

Aktualnie indeks oscyluje wokół bardzo istotnego wsparcia cenowego 6742/6745, które zdaje się, że posiada spory potencjał na możliwość wystąpienia odbicia w ramach korekty ostatnich spadków. Celami dla niewielkiego swing-long dla pozycji długich będą poziomy 6775 jako TP1 (35 punktów) oraz 6800 jako TP (57 punktów), z pozycją obronną typu stop loss nie większą niż 10 punktów. Wówczas, podczas szybkiego obliczenia wychodzi, że risc ratio kształtuje się na walorze na poziomie 3:1 lub 5:1 wliczając koszty transakcyjne. Dla sesji intraday jest to satysfakcjonujący stosunek zysku do ryzyka, dlatego warto obserwować reakcję wykresu na opisywane wsparcie cenowe.

wykres FTSE H1 11.12.2018
FTSE H1 11.12.2018

Negacją ewentualnych wzrostów na indeksie będzie dalsza kontynuacja spadków przekraczająca poziom 6740 punktów – gdzie po przełamaniu poziomu oczekiwany będzie powrót do spadków z celem 6710 / 6680 punktów dla zasięgu dalszej obniżki.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here