Naga MarketsIndeks Dow Jones zakończył korektę. Wkrótce atak na szczyt?Poniedziałek był jednym z lepszych dni na amerykańskim indeksie DJIA. Duża biała świeca wskazuje na kształtowanie dołka na poziomie 33000 punktów. Jest to równa liczba, co jest argumentem za tworzeniem wsparcia w tym miejscu według kanonów analizy technicznej.

Ciekawszym wytłumaczeniem jest jednak cała struktura oznaczona literami a, b i c. na wykresie można znaleźć dwa takie miejsca. Korekta z okresu wrzesień-październik jest wzorcem do tego, co pojawiło się teraz.Fale Elliotta na wykresie Dow Jones

Sięgając do teorii Elliotta a konkretnie do opisów korekt, jest tam wymieniony kształt Zig-Zak. Jest to korekta prosta, chyba najczęściej pojawiający się kształt ruchu wtórnego. W układzie idealnym długość fali c jest taka sama jak odcinka a. Taka sytuacja ma miejsce w obu przypadkach zaznaczonych na wykresie kolorem żółtym.

Za pierwszym razem indeks US30 bardzo szybko skierował się w stronę nowego szczytu. Praktycznie każdy dzień był koloru białego. Teraz sytuacja może wyglądać podobnie, pod warunkiem, że indeks utrzyma się powyżej lokalnego wsparcia 33600 punktów.

Ponieważ tworzenie dołka poparte jest wykupieniem wskaźnika RSI, to można domniemywać, że impuls już trwa. Podobny układ był ostatniego dnia października 2020 roku.

Jeżeli byki wykorzystają potencjał z układu „kresek”, to wkrótce będziemy świadkami ataku na szczyt 34998 punktów. Alternatywa to rozbudowanie korekty do wielkości 3000 punktów, aby wypełnić wysokość żółtego obszaru. Wówczas byłaby to trzecia taka korekta.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | kursu funta | asseco akcje | kur euro | george soros | Jesse Livermoore | złotówka |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here