Naga Marketscc dow jones indeksAkcje na głównych indeksach giełdowych Wall Street zakończyły piątkową sesję dalszymi stratami, podczas gdy indeks Dow Jones Industrial Average odnotował trzy kolejne tygodnie osunięć z rzędu. Jest to niepokojący sygnał, który może być pokłosiem rosnących obaw inwestorów o stale rosnący poziom zakażeń wirusem Covid-19 w Stanach Zjednoczonych oraz ostatnich informacji dot. szczepień dodatkowych.

  • Amerykańskie rynki nadal spadają, w poneidziałek tracą również kontrakty terminowe
  • Dow Jones ma na swoim koncie trzy spadkowe tygodnie i ciągnie za sobą pozostałe indeksy
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dow Jones nadal spada, trzy tygodnie niedźwiedziego sentymentu

Podczas rozpoczynającego się tygodnia handlowego, w poniedziałek inwestorzy mogą zacząć się powoli obawiać co dalej, kiedy ostatnia sesja – w piątek – skutkowała przypieczętowaniem trzech tygodni negatywnego wyniku na amerykańskim indeksie. Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje nadal spadają a Dow Jones Industrial Average odnotował w sumie trzy tygodnie strat po raz pierwszy od września 2020 roku.Spadek kontraktów terminowych nastąpił w momencie, gdy akcje w Hong Kongu odnotowały dużą, dalszą wyprzedaż podczas poniedziałkowej sesji azjatyckiej. Benchmarkowy indeks Hang Seng spadł o ponad 3 procent. Dodatkowo pretekstem spadków w USA może być fakt, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration) opowiedziała się przeciwko stosowaniu przypominających szczepionek przeciwko koronawirusowi. Przez te informacje spółki takie jakk Pfizer i BioNTech odnotowały spadki.

wykres Kurs Dow Jones H1 20.09.2021
Kurs Dow Jones H1 20.09.2021

Dodatkowo według danych udostępnionych w sobotę przez Uniwersytet Johna Hopkinsa, w Stanach Zjednoczonych potwierdzono dodatkowe 207,886 przypadków zachorowań na COVID-19, zwiększając ogólną liczbę zachorowań do 41,785,903. Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła o 2,635 i wynosi 670,000.

W tym momencie indeks Dow Jones wyhamowuje w rejonach 34.600 punktów, jednak wyłamanie zakresu dolnego ograniczenia jakim jest poziom 34.500 punktów może popchnąć kolejną falę spadków aż do rejonów 34.200 – 34.000 punktów. W takim scenariuszu sentyment wyraźnie by się pogorszył. Warto też pamiętać, że w tym tygodniu odbędzie się oczekiwane wrześniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. Przewodniczący Fed Jerome Powell przeprowadzi konferencję prasową w środę na zakończenie dwudniowego spotkania. Inwestorzy oczekują informacji na temat ograniczania łagodnej polityki monetarnej przez Fed.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here