Naga Markets

Indeks Dow Jones niżej o 1,14%. Sektor bankowy przyczynia się do spadkówPodczas gdy główne indeksy europejskie odnotowały zyski, ich amerykańskie odpowiedniki nie mogły pochwalić się tym samym podczas sesji handlowej we wtorek. Rynek akcyjny w Stanach Zjednoczonych pociągnięty został w dół po wynikach kwartalnych opublikowanych przez największe banki na Wall Street. Inwestorzy z niepokojem patrzą na straty w zyskach i prognozach największych z nich.

  • We wtorek rynek akcyjny w Stanach Zjednoczonych nie pałał zbytnim optymizmem
  • Inwestorzy zwrócili uwagę przede wszystkim na raporty finansowe największych banków
  • Te były jednak niepokojące, przekładając się na negatywny sentyment
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street niżej we wtorek

Podczas gdy sesja w Europie wydawała się mieć mimo wszystko optymistyczny koniec, główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zamknęły się przeważnie niżej we wtorek po sesji naznaczonej przez kilka dużych spółek i ich wyniki. Tergo dnia Goldman Sachs Group Inc., Morgan Stanley oraz United Airlines ogłosiły roczne spadki swoich przychodów w czwartym kwartale.

Pozostając w temacie spółek gigant technologiczny Microsoft Corp. rozważa podobno zwolnienie tysięcy swoich pracowników w obliczu globalnego spowolnienia gospodarczego. Według raportu opublikowanego we wtorek przez Sky News, Microsoft rozważa redukcję zatrudnienia o około 5% lub nawet 11 000 osób.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 18.01.2023
Kurs indeksu Dow Jones 18.01.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Odwrotna sytuacja z kolei dotyczy dobrze znanej wszystkim spółki Hewlett-Packard Company (HP), która to nie zamierza przeprowadzać kolejnych redukcji zatrudnienia, stwierdził we wtorek w wywiadzie dla CNBC prezes firmy Enrique Lores.

Finałem dnia jednak był spadek indeksu Dow Jones Industrial Average o 1,14% co przełożyło się na blisko 400 punktów spadku. Najsłabszym ogniwem w indeksie stały się banki, w tym Goldman Sachs, który pogrążył się o 6,44%. Indeks S&P 500 spadł o 0,20%, a technologiczny Nasdaq 100 wzrósł o 0,14%.

Autor poleca również:

Bossa

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułStrategia PSV: DAX wypełnia kolejną dawkę zakresów docelowych
Następny artykułŚrodowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 18 stycznia 2023 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.