Naga MarketsIndeks USD

Indeks dolarowy dość dynamicznie odbił się od wskazanych we wczorajszym raporcie bardzo ważnych oporów. Być może zakończyła się spora struktura korekcyjna, która budowała się od 25 stycznia br.

Póki co ten ruch w dół traktowałbym jako wstępny sygnał odwrócenia. Im kurs indeksu dolarowego będzie niżej, tym bardziej ten sygnał będzie stawał się wiarygodny. Kluczowym wsparciem dla tego instrumentu jest dolne ograniczenie prezentowanej wyżej konsolidacji (niebieska strzałka). Jeśli tam dotrzemy, to scenariusz z jeszcze jedną średnioterminową falą osłabienia dolara powinien być w perspektywie kilku, kilkunastu tygodni realizowany.

EUR/USD

Osłabienie dolara oczywiście przełożyło się na trendy głównych par, w tym na EUR/USD. Jak widać na poniższym wykresie kurs tej pary odbił się dynamicznie od ważnej strefy wsparć, wygenerował wskaźnikowe sygnały odwrócenia i zatrzymał w okolicach ważnych oporów, o których pisałem wczoraj.

Teoretycznie więc sygnały zakończenia korekty budującej się od 16 lutego korekty zostały wygenerowane i taki sygnał będzie się utrzymywał dopóki wczorajsze minima będą utrzymane. Gdzie obecnie można szukać celów dla tej pary jeśli trend wzrostowy będzie kontynuowany ? Najbliższe, ważne opory znajdują się w okolicach 1.2560, a ich genezę pokazałem wyżej.

GBP/USD

Odbicie od ważnych wsparć oglądaliśmy również na rynku GBP/USD, jednak póki co jego skala jest stosunkowo niewielka.

Jeśli ruch w górę będzie się rozwijał i pokonamy np. okolice 1.3865, to moim zdaniem sygnały zakończenia korekty spadkowej staną się bardziej wyraźne. Z drugiej strony najbliższe wsparcie znajduje się na 1.3697, a kolejne w pobliżu 1.3585.

USD/JPY

Słabnący dolar oraz problemy indeksów giełdowych, które są ujemnie skorelowane z rynkiem jena, to przyczyny wyraźnych spadków na rynku USD/JPY.

Moim zdaniem rozwija się tutaj zapowiadana w raporcie tygodniowym kolejna fala w dół, której celem powinny być okolice 104.15-103.90, gdzie znajdują się ważne wsparcia. Mechaniczny poziom obrony dla scenariusza spadkowego znajduje się na 107.06, a wynikający z klasycznej analizy technicznej w pobliżu 106.35.

Tomasz Marek
EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here