Naga MarketsIndeks DXY mierzący średnią wartość dolara amerykańskiego ważoną wymianą handlową w relacji do walut światowych rośnie czwartą sesję z rzędu, osiągając w ten sposób najwyższy poziom od miesiąca i jeden z najwyższych od początku grudnia. Wciąż jest jednak zbyt wcześnie, by móc mówić tu o trwałej zmianie nastawienia rynku i powrocie amerykańskiej waluty do długotrwałych wzrostów.

Indeks dolara coraz wyżej 

Spoglądając na notowania indeksu dolara amerykańskiego zauważymy, że jego kurs od początku grudnia 2020 r. utrzymuje się w trendzie horyzontalnym miedzy 89.20 a 92.15. Z czysto technicznego punktu widzenia przypomina to jednak jedynie swego rodzaju korektę w trendzie spadkowym, po zakończeniu której USD mógłby wrócić do spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Weź udział w webinarze: Wprowadzenie do inwestowania i poznaj podstawowe pojęcia i szczegóły dotyczące mechaniki rynku

Inwestorzy obawiają się bowiem, że nadchodzące ożywienie gospodarcze w połączeniu z bodźcami fiskalnymi może spowodować skokowy wzrost inflacji wynikający ze spiętrzonego popytu konsumpcyjnego po zakończeniu lockdownu.

Wciąż istnieje jednak wiele spekulacji nt. przyszłości światowej gospodarki, działań Rezerwy Federalnej (Fed) i rządu USA oraz samego kursu dolara amerykańskiego.

Jane Foley, szefowa strategii walutowych w Rabobanku przyznaje, że rynek ma obecnie dwa zdania na ten temat, a między tymi dwoma stanowiskami panuje lekkie przeciąganie i przepychanie.

Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, ze Fed będzie utrzymywał stopy procentowe na niskim poziomie przez dłuższy czas i dlatego będziemy mieli ruch w kierunku wyższej rentowności obligacji. Z drugiej zaś strony szacuje się, że stopy proc. nie będą tak niskie przez cały czas i w rzeczywistości to właśnie Fed może być jednym z pierwszych banków centralnych, który je podniesie.

Lee Hardman, analityk walutowy MUFG, jednej z największych grup finansowo-bankowych na świecie wskazuje, że na słabości USD zyskać mogą waluty surowcowe. Jego zdaniem, globalne ożywienie gospodarcze, wspierane przez luźną politykę monetarną i fiskalną, będzie sprzyjać wyższym cenom surowców i silniejszemu dolarowi australijskiemu.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt brytyjski kurs | kursy ropy | dax kurs | biomed kurs | giełda jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto i ropa naftowa w centrum uwagi. Kurs dolara nadal silny
Następny artykułSłabość walut emerging markets. Królują antypody – Świat walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here