Naga MarketsNotowania indeksu dolara w minionym tygodniu wzniosły się na poziomy, które ostatnio widziane były ponad rok temu, o czym była mowa w czwartek. Jak się jednak okazało, do zamknięcia sesji część zysków została oddana i kurs wrócił pod kluczowy opór na 95.00.

W kolejnych dniach doszło do przeceny, która trwa do chwili obecnej. Jak widać na wykresie  dziennym poniżej, cena testuje teraz linię trendu biegnącą od dołka z 14-go maja br.

Ponadto warto zwrócić uwagę na 14-dniowy RSI, który od maja wskazuje na dywergencję. Obecnie znajduje się w okolicach poziomu 50, co odzwierciedla konsolidację. Jednakże przełamanie linii trendu i wzrost momentum na RSI może zwiastować odwrócenie.

Najbliższe kluczowe wsparcie przy takim scenariuszu znajduje się w obrębie 90.50. Jednak w drodze do niego, niedźwiedzie musiałyby się jeszcze zmierzyć z kilkoma lokalnymi poziomami.

Alternatywnie, wybicie nowych maksimów oznaczać może powrót do trendu. Powinno się natomiast cechować silną dynamiką, aby było przekonujące.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here