Naga MarketsNotowania indeksu dolara w minionym tygodniu wzniosły się na poziomy, które ostatnio widziane były ponad rok temu, o czym była mowa w czwartek. Jak się jednak okazało, do zamknięcia sesji część zysków została oddana i kurs wrócił pod kluczowy opór na 95.00.

W kolejnych dniach doszło do przeceny, która trwa do chwili obecnej. Jak widać na wykresie  dziennym poniżej, cena testuje teraz linię trendu biegnącą od dołka z 14-go maja br.

Ponadto warto zwrócić uwagę na 14-dniowy RSI, który od maja wskazuje na dywergencję. Obecnie znajduje się w okolicach poziomu 50, co odzwierciedla konsolidację. Jednakże przełamanie linii trendu i wzrost momentum na RSI może zwiastować odwrócenie.

Najbliższe kluczowe wsparcie przy takim scenariuszu znajduje się w obrębie 90.50. Jednak w drodze do niego, niedźwiedzie musiałyby się jeszcze zmierzyć z kilkoma lokalnymi poziomami.

Alternatywnie, wybicie nowych maksimów oznaczać może powrót do trendu. Powinno się natomiast cechować silną dynamiką, aby było przekonujące.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 26.07.2018 EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Następny artykułGuten Morgen DAX 26.07.2018
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here