Naga MarketsIndeks dolara notuje największą dzienną zwyżkę od czerwca. Brak konkretnych informacji od FEDWczorajsza sesja wniosła na rynki walutowe wiele emocji. Nie do końca było to zaskoczeniem, ponieważ planowana publikacja minutes z posiedzenia FOMC rozbudziła czujność inwestorów, którzy wyczekiwali w niej przede wszystkim wskazówek na temat prowadzonej przez Fed polityki monetarnej w najbliższych miesiącach.

Brak konkretnych planów gospodarczych ze strony Fed

Przede wszystkim, oczekiwano, że Fed poda nowe, konkretne wytyczne dotyczące swojej strategii w zakresie inflacji i rentowności papierów skarbowych USA, tymczasem żadne konkretne plany nie zostały przedstawione. Zamiast tego, Fed zaledwie podał liczbę członków FOMC, którzy opowiadali się za rewizją strategii w jakimś momencie w przyszłości – jednak bez podawania szczegółowej daty.

Brak jakichkolwiek istotnych, sprecyzowanych informacji na temat dalszych działań Fed został potraktowany przez inwestorów jako pretekst do rewizji swoich założeń dotyczących wartości dolara.

Amerykańska waluta w ostatnich tygodniach dotkliwie traciła na wartości, a indeks dolara spadł do najniższych poziomów od ponad dwóch lat. Jednak w obliczu braku konkretnych planów dalszego luzowania polityki monetarnej w USA, inwestorzy ocenili, że wyprzedanemu rynkowi dolara należy się korekta.

Wczoraj indeks dolara zanotował największą od czerwca dzienną zwyżkę, a dzisiaj strona popytowa pozostaje silna. FUSD w rezultacie znalazł się z powrotem powyżej poziomu 93 pkt.

Notowania FUSD – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here