Naga MarketsNotowania indeksu dolara amerykańskiego zakończyły ubiegły tydzień na poziomie niższym od otwarcia, po raz pierwszy od 5 tygodni. Dodatkowo testowany był kluczowy opór na 96.84, którego kupującym nie udało się pokonać.

W rezultacie omawianej wyżej akcji cenowej, na wykresie tygodniowym utworzyła się niedźwiedzia świeca odrzucenia wskazująca na potencjał do odbicia od kluczowego poziomu oporu (96.84), gdzie znajdują się sierpniowe maksima.

Cena porusza się w trendzie wzrostowym o czym świadczy wyznaczenie nowych maksimów oraz obecność kurs ponad 20-tygodniową średnią. Jednakże dywergencja między notowaniami na wykresie, a wskazaniami RSI świadczyć może o potencjale do rozpoczęcia korekty.

USDX - dywergencja między notowaniami na wykresie, a wskazaniami RSI świadczyć może o potencjale do rozpoczęcia korekty.

Oznak rozpoczęcia głębszej korekty szukać można także na wykresie dziennym. Tam bowiem jak widać poniżej kurs utrzymuje się ponad linią trendu biegnącą od dołka z września br. Przełamanie tej linii trendu byłoby sygnałem osłabienia jego dynamiki.

W przypadku realizacji powyższego scenariusza, kluczowe wsparcie znajdziemy blisko 93.42. Jednak zanim sprzedającym udałoby się sprowadzić notowania do tego poziomu, najpierw musieliby pokonać lokalne obszary w obrębię 95.75 oraz 94.63.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

DXY - kurs utrzymuje się ponad linią trendu biegnącą od dołka z września br.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here