Naga MarketsIndeks dolara (DXY) w górę, podobnie jak NZD. AUD może mieć trudności - wskazuje WestpacJerome Powell zasygnalizował wczoraj, że do osiągnięcia znacznego postępu i wycofania bodźców jeszcze daleka droga. Gołębia retoryka szefa Fed może spowodować krótkoterminowy ruch dwukierunkowy, uważa Westpac. Analitycy przyjrzeli się także walutom z Antypodów – parze NZD/USD oraz AUD/USD

Dolar zyska w III kwartale, uważa Westpac  

Westpac uważa, że obraz amerykańskiej gospodarki się nie zmienił – ta staje na nogi. Wczorajsze przemówienie Powella nie powinno więc mocno zaszkodzić dolarowi.— Wraz z rozwijaniem się bezpieczniejszej ścieżki wzrostu „post-covid”, utrata miejsc pracy związana z pandemią powinna być odreagowywana w bardziej spójny sposób w przyszłości – sugeruje Westpac.

Analitycy spodziewają się szczytu z marca 2021 r. przy 93,45 na indeksie dolara (DXY), gdyż dyskusje o taperingu osiągną punkt kulminacyjny w III kw. br., podczas sympozjum w Jackson Hole.

— Oczekujemy wyraźnego sygnału Fed na sierpniowym sympozjum Jackson Hole i oficjalnego ogłoszenia we wrześniu. Tapering powinien rozpocząć się na początku 2022 roku i zostać ukończony w ciągu sześciu miesięcy, co stanowi znacznie szybszy profile, który prawdopodobnie zapewni DXY bardzo dobre wsparcie – wskazuje Westpac.

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) zyskuje pozytywne momentum

Na parze walutowej NZD/USD momentum zmieniło się na sprzyjające dolarowi nowozelandzkiemu, uważa Westpac. Wszystko to dzięki wczorajszemu, bardziej jastrzębiemu posiedzeniu Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ).

Analitycy oczekują testu poziomu 0,7105 USD, a po jego pokonaniu celem będzie opór przy 0,7300 USD.

— Nie będzie to jednak ruch w jedną stronę – USD powinien znaleźć wsparcie w ciągłym strumieniu silnych danych w ciągu najbliższych kilku miesięcy – sugeruje Westpac.

Dolar australijski zostaje w tyle

Westpac spodziewa się, że blokada Sydney w związku pandemią odbije się na wzroście gospodarczym Australii w III kw. Zakłada jednak, że po opanowaniu pandemii szybko dojdzie do odbicia.

— Wzmocnieniem argumentu za odpornością gospodarki było czerwcowe bezrobocie, które spadło do najniższego od 10 lat poziomu 4,9% – zauważają analitycy.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Nadal jednak ograniczanie programu luzowania ilościowego RBA wygląda bardzo ostrożnie w przeciwieństwie do RBNZ, a nawet BoC. To z kolei stawia AUD na słabszej pozycji.

— Obszar przy 0,7400/25 na parze walutowej AUD/USD może utrzymać się przez jakiś czas, ale przełamanie, które otwierałoby drogę do poziomu 0,7350 USD wydaje się bardziej prawdopodobne niż długotrwały wzrost – sugeruje Westpac.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro usd | ciech kurs | notowania lpp | akcje pkn orlen prognozy | intercars notowania | kurs usd online | notowania nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here