Naga MarketsIndeks Dolara (DXY) traci po braku postępów w pracy nad amerykańskim pakietem stymulującym gospodarkęIndeks Dolara spadł w czwartek do najniższej wartości w tym tygodniu, po tym jak nie poczyniono postępów w sprawie nowych pakietów stymulujących gospodarkę, a amerykańskie rynki skończyły środową sesję na plusie. Indeks amerykańskiej waluty stracił już około 10% od marcowego maksimum.

  • Negocjacje na temat pakietu stymulującego nadal nie posunęły się naprzód. 
  • Indeks Dolara spadł do poziomu 93,07. 
  • Nowy pakiet pomocowy obejmie zapomogę w wysokości 1200 dolarów. 

Polityczny impas 

Podczas środowej sesji indeks giełdowy S&P 500 w pewnym momencie osiągnął rekordową wartość 3387,89 punktów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj S&P 500 na krótko dotknął rekordowego poziomu, potwierdzając zdolność akcji do szybkiego otrząśnięcia się z negatywnych bodźców do nastrojów. Pozostaje to kluczowym argumentem na korzyść niedźwiedziego trendu na dolarze. – powiedział Reutersowi Francesco Pesole, strateg walutowy w ING.

Olbrzymi wpływ na wartość dolara ma również zapowiadany program rozszerzający stymulację amerykańskiej gospodarki. Prace nad pakietem stanęły w martwym punkcie, a obie strony amerykańskiej sceny politycznej przerzucają się odpowiedzialnością za brak postępów.

Zobacz również: GetBack chce 307 milionów złotych odszkodowania od Deloitte

Pytanie brzmi, czy to wystarczy, aby spowodować spowolnienie/korektę w rajdzie akcji. Najnowsze dowody sugerują, że inwestorzy mogą przymknąć oko na tę sprawę, a bilans ryzyka dla dolara pozostaje przechylony na minus również dzisiaj. – twierdzi Pesole.

Rosnąca liczba zachorowań

Pomiędzy republikanami a demokratami panuje jednak zgoda co do ponownego wypłacenia amerykańskim obywatelom zapomogi w wysokości 1200 dolarów.

Na dolara wciąż mocno wpływa pandemia koronawirusa. W Stanach Zjednoczonych jest już 5,2 miliona potwierdzonych zachorowań na COVID-19. Ważnym czynnikiem są również zbliżające się negocjacje z Chinami. Żeby doszło do uzgodnienia umowy handlowej oba mocarstwa musiałby pójść na ustępstwa, co w perspektywie zbliżających się wyborów w USA może nie być łatwe.

Od wtorkowej sesji dolar traci w stosunku do głównych walut. W stosunku do dolara frank szwajcarski zyskał już 0,60%, a funt szterling 0,11%. Czwartek jest również trzecim dniem, w którym rośnie kurs EUR/USD i około południa wynosi 1,1834 dolara.

Wykres przedstawiający zmianę wartości Indeksu Dolara, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here