Naga MarketsDecyzją Banku Kanady główna stopa procentowa została utrzymana na poziomie 1,0%, co było zgodne z konsensusem rynkowym po tym jak już wcześniej bank dał do zrozumienia, że będzie ostrożny w kwestii dalszego zacieśniania polityki pieniężnej. Pomimo silnego wzrostu gospodarczego, zwiększającego się zatrudnienia oraz wzrostu stopy partycypacji, sytuacja na rynku pracy nadal jest relatywnie słaba. Zdaniem BoC silniejszy niż antycypowano wzrost inflacji wynika z czynników przejściowych, głównie cen energii. Warto jednak zaznaczyć, że miary inflacji bazowej wzrosły w ostatnich miesiącach. Wobec utrzymujących się niepewności co do dalszych perspektyw gospodarczych, obecny poziom stóp procentowych pozostaje odpowiedni, jednakże wyższe koszt pieniądza będzie wymagany w przyszłości. W komunikacie brakowało jastrzębich akcentów pomimo bardzo dobrych publikacji z Kanady w ostatnim czasie, co zaważyło na wycenie CADa. W reakcji na decyzję BoC, para USD/CAD dynamicznie odbiła się  od wsparcia w postaci zbiegających się średnich EMA (50- i 100-okresowej) w skali dziennej a kurs powrócił powyżej poziomu 1,2800.

Indeks dolara kontynuował w dniu wczorajszym wzrosty w okolice 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej, natomiast dziś notowania tego instrumentu znajdują się już powyżej poziomu 93,50 pkt. Wsparciem dla USD były wczorajszy odczyt raportu ADP. Zatrudnienie w sektorze prywatnym w listopadzie wzrosło o 190 tys. wobec oczekiwanych 185 tys. i wzrostu o 235 tys. we wrześniu. Główna para EUR/USD powróciła poniżej poziomu 1,1800 i obecnie wspiera się na 50-okresowej średniej EMA. W oczekiwaniu na grudniową podwyżkę stóp procentowych przez Fed i solidny raport z amerykańskiego rynku pracy para może próbować zejść na niższe poziomy cenowe. Dzisiaj rynki raczej będą pozostawały w fazie wyczekiwania na jutrzejsze dane z Departamentu Pracy. Z USA poznamy dane o bezrobociu tygodniowym a z Kanady indeks aktywności w przemyśle Ivey PMI. Dziś przemawiać będzie także William Dudley i Mario Draghi, ale te wystąpienia nie powinny mieć większego wpływu na rynek.

Złotemu ciążył wczoraj ostatni przekaz RPP, z którego wynika, że w najbliższych miesiącach nie ma potrzeby podwyżek stóp procentowych. EUR/PLN przetestował wczoraj okolice 4,2150, natomiast USD/PLN powrócił w rejon 3,5750. Dziś złoty może pozostawać stabilny w oczekiwaniu na jutrzejsze ważne publikacje z USA.

USD/PLN

USD/PLN pozostaje w fazie korekty ostatnich silnych spadków. Notowania odbiły się od strefy wsparcia w rejonie 3,5130/80 i powróciły w okolice 3,5750, gdzie opór wyznacza geometryczny poziom w postaci 38,2% zniesienia całości impulsu spadkowego z poziomu 3,6715 oraz lokalne dołki z października 2017 roku. Z technicznego punktu widzenia przełamanie tych okolic stanie się impulsem do powrotu w okolice 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej przebiegającej w rejonie 3,5885.

USD/CAD

Po wczorajszej decyzji Banku Kanady, USD/CAD odbił się dynamicznie od wsparcia w postaci zbiegających się średnich EMA (50- i 100-okresowej) w skali dziennej, co stało się impulsem do powrotu notowań powyżej poziomu 1,2800. Techniczny obraz rynku sprzyja stronie popytowej na  tej parze, która będzie starła się sprowadzić notowania tej pary w okolice ostatnich lokalnych szczytów w rejonie 1,2910/15, tuż powyżej których przebiega 50% zniesienia całości fali spadkowej kształtującej się od V.2017r. Silnym wsparciem pozostają okolice 1,2660/90.
Zespół Noble Markets wspiera  edukację inwestorów o rynkach zagranicznych dzięki cyklicznym szkoleniom internetowym. Bezpłatne interaktywne spotkania z naszymi specjalistami pomagają w zrozumieniu mechanizmów, które kierują zmianami cen walut, surowców, towarów i akcji na całym świecie. SPRAWDŹ LISTĘ SZKOLEŃ>>>


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here