Naga MarketsKurs dolara przed ważnym wyzwaniem. Jak zachowa się indeks DXY?Kurs dolara wobec walut z koszyka indeksu DXY konsekwentnie spada w tym miesiącu. Notowania dotarły jednak do kluczowego wsparcia horyzontalnego, które zbiega się z dolnym ograniczeniem kanału. Ta strefa konfluencji może powstrzymać sprzedających przed dalszą ekspansją w krótkim terminie. Niezbędne będzie jednak pokonanie oporu kanału.

  • Indeks DXY osuwa się od końca czerwca, po re-teście oporu przy 97,70
  • Sprzedający trafili w tym tygodniu na ważne wsparcie
  • Kontynuacja wzrostów będzie możliwa po wybiciu oporu kanału

Cena w kanale spadkowym na DXY

Przez ponad miesiąc notowania indeksu dolara poruszają się w zakresie. Górne ograniczenie tej konsolidacji wypada przy 97,70 a dolne w okolicach 95,70.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Pod koniec czerwca miał miejsce test oporu zakresu, który okazał się pozytywny. Spadek w jego następstwie przyjął formę kanału spadkowego i zaprowadził notowania do wsparcia przy 95,70.

W obecnym tygodniu jesteśmy świadkami odbicia od wspomnianego wyżej wsparcia, którego dodatkowo zbiegło się z dolnym ograniczeniem kanału spadkowego. Teraz byki mierzą się z lokalnym oporem przy 96,20.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Kontrakty terminowe na indeks dolara (DXY) – wykres dzienny

Jeśli kupujący chcą utrzymać kontrolę i kontynuować odbicie, niezbędne jest przełamanie oporu kanału spadkowego. W przypadku realizacji tego scenariusza, kurs indeksu mógłby kierować się kolejnego lokalnego oporu przy 96,94. Kluczowy pozostaje natomiast cel w okolicach 97,70.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here