CMC Markets
Dolar odrywa się od poziomów oporu przedstawionych na wykresie, a rajd trwający od połowy kwietnia wydaje się wchodzić w druga fazę wzrostów. W tym momencie, po chwilowej konsolidacji na szczycie możemy zobaczyć, że dolar znowu idzie w górę.

Przyczyniają się do tego notowania na parach wchodzących w skład “koszyka” czyli spadki na EURUSD który spada do najniższego poziomu od lipca ubiegłego roku i podobna sytuacja na GBPUSD. Tylko japoński jen pozostaje walutą o lepszych wynikach w porównaniu z “zielonym” w tym dniu:

źródło: Bloomberg

Newsy Comparic wspiera broker ALFA-FOREX z licencją CySEC od 2004 r. SPRAWDŹ niskie spready, konta PAMM i kantor walut

Pokonanie wsparcia na poziomie 1.1500 w przypadku EURUSD otwiera potencjalnie drogę do kolejnych spadków i trudno będzie przeciwstawić się dalszemu impetowi na dolarze, gdy trwa ucieczka kapitału z rynków wschodzących. Sytuacja w Turcji i Rosji w dalszym ciągu sprzyja przepływom w kierunku dolara, co stanowi dodatkowy czynnik wspierający  siłę dolara i będzie to trwało tak długo, jak długo sytuacja ta będzie się utrzymywać.

Index dolara( DXY) pokonał opór na 95.68 i zbliża się do kolejnego na 96.50

Z technicznego punktu widzenia, przebicie poziomu oporu o którym wspominałem w poniedziałek to również wiatr w plecy dla dolarowych byków. Poza tym wydaje się, że Fed nie ma przeszkód, aby po raz kolejny w tym roku podnieść stopy procentowe pomimo “spłaszczenia” krzywej rentowności, co również wpływa na aprecjacje dolara.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here