Naga Markets

Indeks DAX znów znalazł się pod presją kolejnego szantażu. Rosja ogranicza przesyły gazuEuropejskie indeksy starały się utrzymać kierunek wzrostowy podczas dzisiejszej sesji, jednak pomimo, że większość  z nich zamknęła dzień wyżej, tak DAX zakończył sesję 0,33% niżejm, po tym jak Gazprom ogłosił, że od środy ograniczy dostawy gazu gazociągiem Nord Stream do 33 milionów metrów sześciennych dziennie.

DAX kolejny raz staje się zakładnikiem

Mieszane nastroje panują na Wall Street, gdzie Dow Jones i S&P500 wzrosły o ponad 0,25%, podczas gdy Nasdaq spadł nieznacznie poniżej poziomu odniesienia. Zmienność jest ograniczona, ponieważ inwestorzy przygotowują się na środową decyzję FED i kilka publikacji wyników spółek. Również publikacja danych o PKB w czwartek i Core PCE dzień później może wywołać większe ruchy na rynkach.Indeks ogólnej aktywności biznesowej wg. Fed z Dallas dla sektora przemysłowego w Teksasie spadł do -22,6 w lipcu z -17,7 w czerwcu, pozostając najniższym od maja 2020 roku, co jest kolejnym niepokojącym odczytem z gospodarki USA.

Towary eneregetyczne wzrosły po ostatnich informacjach z Rosji. NATGAS skoczył powyżej 8,50 USD, poziomu nie widzianego od połowy czerwca. Ropa naftowa odbiła się od dna, a WTI przekroczyła poziom 96,00 USD za baryłkę, podczas gdy Brent zbliża się do 100,00 USD za baryłkę.

Metale szlachetne zanotowały spadek pomimo słabszego dolara. Złoto spadło poniżej strefy 1720 USD, podczas gdy srebro spadło do poziomu 18,40 USD.

Najlepiej radzą sobie obecnie AUD i CAD, natomiast JPY i CHF pozostają w tyle.

Gorsze nastroje obserwujemy na rynku kryptowalut. Bitcoin spadł nieco poniżej poziomu 22000 USD, natomiast Ethereum spadło do dolnego ograniczenia lokalnej strefy konsolidacji w okolicach poziomu 1525 USD.

Notowania złota ponownie odbiły się dzisiaj od kluczowej strefy oporu w rejonach 1735$, która wynika z górnego ograniczenia układu 1:1, wcześniejszych reakcji cenowych oraz średniej EMA100. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak kurs utrzymuje się poniżej, istnieje szansa na kontynuację trendu spadkowego.

NED

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here