Naga MarketsMaksymilian Bączkowski podczas Invest Cuffs 2019
Maksymilian Bączkowski, redaktor Comparic.pl

Gościem Adama Raka w Comparic24.TV był Maksymilian Bączkowski. Podczas rozmowy tematem przewodnim była aktualna sytuacja na światowych giełdach, począwszy od rynków akcyjnych poprzez spółki niemieckiego indeksu DAX, jak i ogólny pogląd na sytuację najważniejszych indeksów giełdowych.


DAX na 12.000?

Niemiecka gospodarka nie radzi sobie najlepiej, mimo to jednak indeks pozostaje w sporych wzrostach. Przyczynia się do tego przede wszystkim niedawna informacja o tym, jakoby USA oraz Chiny miały w końcu zbliżać się do finalnego porozumienia godząc się na ustępstwa w wielu poruszanych dotychczas kwestiach. To sprawia, że skupowane są koszyki akcyjne najważniejszych spółek, które z kolei przekładają się na wzrosty na indeksie.

Deutsche Bank, Bayer, Wirecard

Podczas rozmowy podjęta została również rozmowa dotycząca głośna sytuacja możliwego połączenia banków Commerzbank oraz Deutsche Banku – związki zawodowe blokują dalsze rozmowy, akcjonariusze wyrażają coraz większe obawy w stosunku do rozwoju sytuacji. Spółka Bayer – odrabia straty po pozwach związanych ze środkiem chwastobójczym spółki zależnej Monsanto a Wirecard przechodzi trudny okres niestabilnych ruchów.

Ogólna sytuacja rynków?

Gość rozmowy stawia na wzrosty – bycze nastawienie obejmuje zarówno rynki europejskie jak i amerykańskie, choć według niego – w tym roku to amerykańskie rynki będą próbowały nadgonić wzrosty europejskich indeksów, czyli odwrotnie, niż to dotychczas miało miejsce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here