Naga MarketsIndeks DAX w górę, kurs euro (EUR/USD) w dół. Zawirowania na rynku ropy naftowej - sentyment traderówWczoraj europejskie giełdy nadrabiały piątkowe spadki, które obserwowaliśmy w USA i Wielkiej Brytanii, ponieważ obawy o odnowione napięcia między USA i Chinami osłabiały nastroje, a niektóre słabe odczyty PMI dla przemysłu nie poprawiły ogólnego nastawienia. Po zamknięciu Europy, rynki amerykańskie znalazły trochę oddechu, wspomagane przez odbicie cen ropy, a także wzrost w sektorze technologii. Wcześniejsza słabość szybko ustąpiła miejsca skromnym zyskom na zakończenie sesji.

Pozytywne otwarcie w Europie przed orzeczeniem niemieckiego sądu

Odbicie ceny ropy było w dużej mierze spowodowane oczekiwaniami co do wzrostu popytu, podczas gdy rządy przygotowują się do stopniowego łagodzenia ograniczeń. Włochy i Hiszpania złagodziły pewne obostrzenia, podczas gdy rząd Wielkiej Brytanii nakreślił swoje najnowsze wytyczne dotyczące wymagań koniecznych do ograniczonego uruchomienia brytyjskiej gospodarki. Podczas gdy w kwietniu nastąpił spadek popytu na ropę, a kraje na całym świecie pozostawały w blokadzie, oczekuje się, że popyt w maju może wzrosnąć, a pojemność magazynowa może zacząć rosnąć wraz ze wzrostem konsumpcji, gdy nadwyżka ropy zaczyna się zmniejszać. W rezultacie dzisiejsze otwarcie Europy prawdopodobnie będzie pozytywne, ponieważ czekamy na kolejne ważne dane ekonomiczne z EU, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.Pomimo słabości widocznej w odczytach dotyczących produkcji, szczególnie w danych hiszpańskich, włoskich i francuskich, wczorajsze publikacje nadal są znacznie lepsze niż oczekiwane dane z sektora usług, które zostaną ogłoszone jutro rano i które mają być katastrofalne. Skalę spadku aktywności gospodarczej, którego możemy spodziewać się w jutrzejszych odczytach, mogą nam zarysować dzisiejsze publikacje z sektora usług z Wielkiej Brytanii. Dane za kwiecień mają wykazać odczyt 12,3. Oczekuje się, że liczba rejestracji nowych samochodów w kwietniu będzie bardzo niska, po spadku o 44,4% w marcu, z podobnie epickim spadkiem teraz, biorąc pod uwagę, że ludność pozostawała w domach, a salony samochodowe były w większości zamknięte. Jeśli chodzi o pozytywne informacje, Wielka Brytania i USA usiądą dziś do rozmów handlowych poprzez wideokonferencję. Oczekuje się, że wstępne dyskusje potrwają około dwóch tygodni i obejmą szereg dziedzin, w tym handel towarami i usługami, a także handel cyfrowy.

Podczas gdy w tym tygodniu uwaga będzie w dużej mierze skoncentrowana na danych, w szczególności na piątkowym raporcie o płacach z USA, europejscy inwestorzy prawdopodobnie również będą mieli oko na Karlsruhe dziś rano i decyzję niemieckiego trybunału konstytucyjnego w sprawie programu skupu aktywów europejskich banków centralnych. Program, który rozpoczął się w 2015 r., oparty był na pewnych warunkach, w tym warunek, że wszelkie zakupione obligacje muszą mieć właściwy rating, a wszelkie zakupy nie mogą być nieproporcjonalne do wielkości gospodarki członków strefy euro. Przepisy te wykluczałyby dług Grecji, a gdyby obniżono również rating związany z długiem włoskim, dotyczyłoby to także tego kraju. Teraz, gdy program został ponownie uruchomiony, a EBC uruchomił także nowy program pandemiczny o luźniejszych wymaganiach, niektórzy w Niemczech chcą formalnego zdefiniowania na nowo tych warunków przez sąd. Jeżeli sąd zdecyduje, że niektóre części programu naruszają niemieckie prawo konstytucyjne, może dojść do nałożenia ograniczeń na działania EBC i Bundesbanku. Chociaż orzeczenie sądu nie dotyczy nowego programu pandemicznego, każde orzeczenie, które zawęża zakres działania, zgodnie z warunkami pierwotnego programu zakupu aktywów, otworzy jedynie drogę do zaskarżenia nowego programu EBC, ze względu na jego luźniejsze kryteria.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

Kursy walut: dolar, funt, euro i jen

EURUSD – nieudane wybicie powyżej 1,1000 spowodowało spadek euro i przełamanie 1,0870 otwierając drogę na retest dołków z zeszłego tygodnia przy 1,0810. Szczyty sprzed 2 tygodni oraz 200-dniowa MA przy 1,1035 stanowią kluczową barierę dla wzrostów i ruchu w okolice 1,1200.

GBPUSD – niepowodzenie w przełamaniu 200-dniowej MA oraz kwietniowych szczytów przy 1,2645 spowodowało spadki funta. Poziom ten jest oporem i główną barierą dla dalszych wzrostów. Wczorajszy zjazd wyhamował na wsparciu przy 1,2400. Spadek poniżej 1,2380 może spowodować powrót w okolice ostatnich dołków przy 1,2245.

EURGBP – wczorajsze wzrosty wyhamowały w okolicy 0,8820, co spowodowało spadek euro. Obszar przy 0,8670/80 pozostaje kluczowym wsparciem i dopóki jest utrzymywany, może sprowokować do dalszych wzrostów. Poniżej 0,8670 możliwy jest powrót do poziomu 0,8620.

USDJPY – w zeszłym tygodniu kurs znalazł wsparcie powyżej 106,20, odreagowując w okolice 107,50. Przełamanie tego poziomu może skierować cenę na 108,20 oraz 200-dniową MA przy 108,50.

Indeks DAX w górę, kurs euro (EUR/USD) w dół. Zawirowania na rynku ropy naftowej

Germany30  – nastawienie wobec niemieckiego indeksu uległo w ostatnich dniach znaczącej poprawie. Dziś ilość pozycji długich wzrosła o 3 punkty procentowe i wynosi obecnie 59%. Wartość wzrosła o 4 punkty procentowe i zrównała się z ilością (59%).

Ropa Brent – choć zawirowania na ropie Brent były zdecydowanie mniejsze niż na WTI, w ostatnich dniach większym turbulencjom pod względem sentymentu rynkowego klientów CMC Markets podlega ta pierwsza. W zdecydowanej przewadze są pozycje długie, które posiada 67% klientów (wrost o 6 punktów procentowych), ale pod względem wartości w dalszym ciągu dominują pozycje krótkie. Stanowią one 63% wartości, choć w ostatnich godzinach wartość ta spadła aż o 10 punktów procentowych

EUR/USD  – większość klientów CMC Markets (53%) nie wierzy w siłę euro i posiada obecnie na głównej parze „prodolarowe” pozycje krótkie. Stanowią one 65% wartości – 5 punktów procentowych mniej niż wczoraj.

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here