Naga MarketsKostki z napisem DAXOd 24 marca notowania notowania DAX pozostają w trendzie bocznym, który na wykresie H4 można zamknąć przedziałem 9381-10099,15 pkt. Teoretycznie szanse na wybicie górą i dołem są podobne. W praktyce jednak te dołem są większe. Ruch do góry bowiem ogranicza nie tylko wspomniany poziom 10099,15 pkt., ale również znajdująca się nieco wyżej strefa oporu 10180-10276,3 pkt., jaką tworzy 38,2 proc. zniesienie Fibo oraz dołek z grudnia 2018.


DAX bęzie nadal konsolidował?

Układ sił na wykresie DE30 H4 na tę chwilę sugeruje kontynuację wahań w dotychczasowym przedziale z późniejszym prawdopodobnym wybiciem dołem i możliwym atakiem na marcowe minima.

Gdyby spojrzeć na DE30 przez pryzmat niemieckiej gospodarki, to jakkolwiek epidemia w tym kraju jest w końcowej fazie, zbliżając się wolno do punktu przełomowego, to jej konsekwencje gospodarka, firmy i obywatele będą odczuwać jeszcze długo. Z tego punktu widzenia trzeba się liczyć z tzw. wstrząsami wtórnymi, które sprowadzą DE30 do marcowego dołka. A jeżeli realne będzie ryzyko wystąpienia równie groźnej drugiej fali zachorowań jesienią, to marcowy dołek za jakiś czas będzie tylko wsparciem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here