Naga MarketsIndeks CAC40 traci dzisiaj 0,1 proc. Korekta na starcie sesji europejskiejNotowania kontraktów na główne indeksy w Europie rozpoczynają wtorek od niewielkiej przecejny. Wyjątek stanowi niemiecki DAX, którego kurs minimalnie odbija. Rynek wyczekuje zmian w polityce pieniężnej.

CAC40 rozpoczyna dzisiejszą sesję od minimalnej straty, pozytywnie wyróżnia się DAX

W bieżącym tygodniu kluczową rolę z perspektywy ryzykownych aktywów odgrywać będą banku centralne, w tym przede wszystkim Fed. Po Rezerwie oczekuje się utrzymania poziomów stopy procentowej na niezmienionym poziomie, jednak kluczowe jest podejście bankierów do redukcji skupu aktywów.Możliwe jest ogłoszenie redukcji o około 15 mld USD, z czego 10 mld przypadnie na obligacje skarbowe, a 5 mld na papiery hipoteczne. Sądzę, że tapering został już dawno wyceniony i nawet jeśli Fed ogłosi taki ruch, to nie powinien wpływać istotnie na wycenę aktywów. Zmienność może być nieco większa podczas konferencji szefa Fed Powella tuż po posiedzeniu.

Wtorek przynosi mieszane otwarcie rynku kasowego w Europie. Notowania kontraktu na niemiecki indeks DAX pną się o 0,3 proc. do góry, jednak większość benchmarków spada poniżej poziomów odniesienia. Na wykresie dzienny DE30 widoczne jest przebicie ważnego oporu, które otwiera drogę do ataku na historyczne maksima. 

Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

CAC40 traci 0,1 proc., przy zniżce FTSE100 o ponad 0,6 proc. Hiszpański IBEX35 koryguje się o 0,5 proc., a notowania terminowe indeksuWIG20 znalazły się nieco powyżej ceny zamknięcia z piątku. Sprzedaż jednak nie odpuszcza. 

Indeks krajowych blue chips podzielił się niemal na połowę, a spółki pod kreską niemal równoważą te wzrostowe. O 2,8 proc. drożeje LOTOS, ale kurs KGHM traci 2,8 proc. o około 1,8 proc. w górę pnie się Orlen, ale notowania JSW tracą 1,8 proc. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena bitcoina | kęty kurs akcji | akcje datawalk | ceny akcji pgnig | cena dolara online | insta forex | benefit notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here