Naga MarketsIncuvo bada przeniesienie ciała do wirtualnej rzeczywistości, projekt dofinansuje NCBiRIncuvo, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), pozyskała 3,9 mln zł dofinansowania z programu NCBiR. Projekt dotyczy badań nad przeniesieniem ciała człowieka do wirtualnej rzeczywistości, całkowita wartość konceptu to 6,5 mln zł. Spółka pracuje aktualnie nad swoim największym tytułem, Green Hell VR o budżecie ponad 2 mln zł, tytuł trafi do sprzedaży w I kwartale 2022 r.

Incuvo buduje wirtualne ciało

– Cieszymy się, że przy wsparciu NCBiR możemy tworzyć ambitne, wielowątkowe i wyjątkowe projekty. Pozyskane dofinansowanie pozwoli nam zrealizować projekt, w którym przeniesiemy do świata VR ludzkie ciało, co jeszcze bardziej zwiększy immersję w tworzonych przez nas grach, co pozytywie wpłynie na nasz rozwój – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo.Dofinansowanie dotyczy projektu pt. „Człowiek w rzeczywistości wirtualnej – opracowanie technologii wspierającej przekształcenia i dostosowania nowych i istniejących gier do możliwości wirtualnej rzeczywistości”.

– W realizowanym projekcie chcemy osiągnąć kilka celów. Pierwszym będzie moduł transponowania ciała do rzeczywistości VR, przy czym o ile teraz głównym elementem występującym w VR są ludzkie dłonie, to my chcemy poszerzyć ten obszar. Drugim elementem będzie technologia do odczytywania stanu emocjonalnego gracza na podstawie jego mikroruchów, dzięki czemu gra będzie mogła wnaturalny sposób „porozumiewać” się z graczem –dodaje Andrzej Wychowaniec.

Głównym filarem działalności Incuvo jest produkcja gier  na urządzenia VR. Aktualnie zespół Incuvo pracuje nad najważniejszym projektem VR-owym – Green Hell VR. Jest to gra z gatunku survival, w której zadaniem gracza jest przetrwanie w amazońskiej dżungli. Podczas rozgrywki, zmierzy się on z fizycznym wyczerpaniem, którego objawem będą, m.in. halucynacje. Spółka pracuje też nad trybem kooperacji w Green Hell VR. PC-towa wersja Green Hell, autorstwa CreepyJar, od dnia premiery (early access Q3 2018 r.), do maja br. sprzedała się na platformie Steam w nakładzie ponad 2 mln sztuk.

Dotychczas spółka wyprodukowała dwie duże produkcie przeznaczone na VR czyli Layers of Fear VR i Blair Witch VR. W przyszłości Incuvo ma zamiar poszerzyć działalność o produkcję  własnych gier VR. Autorskie gry mają się opierać na licencji znanych uniwersów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt kurs akcji | kurs wirtualna polska | kurs dolara on line | notowania famur | biomed notowania | wykres bitcoina | cena funta |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here