Naga MarketsGrupa INC obecnie realizuje kilkanaście umów, w tym roku przeprowadzono z powodzeniem już 8 kampanii, z których pozyskano łącznie 16 mln zł. Większość z nadchodzących umów dotyczy pozyskania kapitału lub wprowadzenia spółek do obrotu – głównie na NewConnect – w 2021 r. Aktualnie grupa pracuje nad wydzieleniem działalności platformy CrowdConnect i Raisemana do nowego podmiotu, a debiut spółki miałby mieć miejsce już w przyszłym roku.

  • W 2020 roku spółka przeprowadziła z sukcesem 8 kampanii, w ramach których pozyskano 16 mln zł
  • Szefem nowego projektu zostanie Wojciech Iwaniuk, dotychczasowy członek zarządu INC
  • W IV kw. 2020 r. Grupa INC chce pośredniczyć w ofertach publicznych o łącznej wartości 40 mln zł.

CrowdConnect i Raisemana zostanie wydzielony przez Grupę INC

Na chwilę obecną INC złożyło na GPW dokumenty związane z wprowadzeniem na NewConnect czterech spółek: Detalion Games, Play2Chill, Incuvo oraz United Label. W planach jest złożenie wniosków o wprowadzenie kolejnych: Olympu, Punch Punk Games, Hydra Games i Polkonu.

Te artykuły również Cię zainteresują


Nowy gracz na rynku doradztwaProsperująca działalność skłoniła Grupę INC jako właściciela platformy CrowdConnect do pomysłu wydzielenia działalności do odrębnego podmiotu. Oprócz CrowdConnect, miałaby należeć nowo powstała platforma Raisemana. Podmiot ma się zająć wsparciem społecznościowego finansowania dla firm, a jego debiut na NewConnect miałby nastąpić w przyszłym roku. Szefem nowego projektu zostanie Wojciech Iwaniuk, dotychczasowy członek zarządu INC.

Ponieważ crowdfunding udziałowy został uregulowany na poziomie rozporządzenia unijnego, Grupa INC myśli o wydzieleniu działalności crowdfundingowej do jednego podmiotu. Na dzień dzisiejszy konsultujemy ten projekt na poziomie wewnętrznym – mówi Wojciech Iwaniuk, członek zarządu notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy INC

Te artykuły również Cię zainteresują
Trzeba również pamiętać, że obecnie właścicielem platformy jest podmiot nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, więc tutaj musimy dochować wszelkiej staranności. Ten podmiot na razie miałby składać się z CrowdConnectu oraz platformy Raisemana, w której posiadamy 70% udziałów. Jednak nie zamykamy się jedynie na te projekty, patrzymy również na inne formy wsparcia finansowania społecznościowego. Docelowo chcemy, aby ten podmiot znalazł się na rynku kapitałowym – dodaje.

Raisemana to ostatnia wspólna inicjatywa Codeaddict oraz Grupy INC. Spółki gamingowe, które nie są jeszcze gotowe do debiutu na warszawskiej giełdzie, będą mogły pozyskać finansowanie na konkretny projekt, a inwestorzy w zamian otrzymają tokeny.

Grupa INC planuje również rozszerzyć działalność poza Polską

Wraz z przyjętą w połowie marca strategią rozwoju, Grupa INC zakłada osiągnięcie pozycji krajowego lidera w kompleksowej obsłudze małych i średnich spółek poszukujących finansowania na rozwój na rynku kapitałowym. Jednym z fundamentów planu rozwoju INC są zdywersyfikowane źródła przychodów z działalności doradczo-transakcyjnej i inwestycyjnej. Grupa planuje również rozszerzyć działalność poza Polską.

Na 30 września 2020 r. INC wraz ze spółkami, w których jest 100% akcjonariuszem, tj. Domem Maklerskim INC oraz INC Private Equity ASI, posiadała łącznie: 7,3 mln zł środków pieniężnych (wzrost o 2,1 mln zł w kwartał), 22,3 mln zł inwestycji kapitałowych w spółkach notowanych, niezaliczanych do grupy kapitałowej (+7,5 mln zł kw/kw) oraz 0,2 mln zł inwestycji poza rynkiem publicznym. Łącznie to prawie 30 mln zł i o 47% więcej niż na koniec II kwartału br.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here