Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraWskaźniki implikowanych wahań kursów walutowych wzrósł dziś do najwyższego poziomu od prawie siedmiu miesięcy. Odzwierciedla to przewidywania inwestorów dot. większej zmienności przed przyszłotygodniowymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.

  • Euro, jen japoński i chińsku juan w centrum zainteresowania inwestorów
  • Kurs euro pokonuje istotne wsparcie

Inwestorzy spodziewają się sporej zmienności

Według najnowszych danych, ilość kontraktów na euro i jena japońskiego w stosunku do dolara amerykańskiego prawie się podwoiła osiągając najwyższy poziom od początku kwietnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
O wiele spokojniej wygląda natomiast sytuacja na rynku obligacji, co wskazuje, że inwestorzy przygotowują się na większą zmienność na rynkach walutowych niż w przypadku obligacji, których zmienność została zdławiona przez bezprecedensowy bodziec ze strony banku centralnego.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż tygodniowa zmienność implikowana chińskiego juana wzrosła dziś do najwyższego poziomu od 7 stycznia 2016 roku, przewyższając w ten sposób poziomy sprzed poprzednich wyborów prezydenckich w USA, które odbyły się w listopadzie 2016 r.

– Mamy przed sobą tak wiele niepewności, od wyborów prezydenckich w USA, drugiej fali (koronawirusa) do spraw Tajwanu – przyznał handlowiec w chińskim banku dodając, że rynki w dużej mierze wyceniają zwycięstwo Bidena, choć końcowy wynik wyborów wciąż pozostaje niepewny.

Kurs euro pokonuje techniczne wsparcie

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek trwającej od tygodnia deprecjacji euro wobec dolara amerykańskiego, rynek pokonał dziś linię tendencji spadkowej będącą dolnym ograniczeniem formacji równoległego kanału wzrostowego, co w naturalny sposób może otworzyć drogę do dalszych spadków.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

EURUSD H4

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin jest „najbardziej prowzrostowym akytwem naszych czasów” – mówi znany trader
Następny artykułKurs dolara po 3,9430 zł w środę 28 października, euro kosztuje 4,6260 zł, kurs GBP/PLN 5,1055 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here