Naga MarketsimpexmetalPodstawowym przedmiotem działalności Impexmetal jest produkcja wyrobów z aluminium i stopów aluminium. Spółka ma ponad 50-letnią tradycję w handlu zagranicznym tymi metalami, ich półfabrykatami oraz łożyskami. Od połowy lat 70-tych przeprowadza transakcje na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME).


Obecnie spółka ta jest jedną z największych w Polsce organizacji o strukturze holdingu produkcyjno-handlowego. Przyjęty w 1998r. i realizowany obecnie program rozwoju Grupy Impexmetal ukierunkowany jest na sektor aluminium oraz półproduktów z miedzi.

Ostatnie kwartały dla Impexmetalu okazały się bardzo dobre pod względem wyników finansowych. Przede wszystkim pozytywnie zaskoczył wynik netto na działalności kontynuowanej. Wyniósł on 110,8 mln zł i był o 42,3 mln zł wyższy od wyniku za trzy kwartały 2015 roku. Zysk na jedną akcję zwykłą przyniósł 0.57 zł za trzy kwartały 2016 roku. Grupa Impexmetal posiada blisko 170 mln zł zobowiązań długoterminowych przy kapitale własnym na poziomie 1.6 mld zł (co stanowi 9.45%).

Wskaźniki wartości rynkowej wskazują na spore niedowartościowanie akcji Impexmetalu:

  • C/Z = (cena do zysku) = 3.26
  • C/ZO (cena do zysku operacyjnego) = 2.68
  • C/WK (cena do wartości księgowej) = 0.38

Należy również dodać, że spółka prowadzi skup akcji własnych.

Analiza techniczna Impexmetalu – interwał tygodniowy

impexmetal-w1-1Notowania spółki znajdują się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. W ubiegłym tygodniu kurs zdecydowanie wybił się ponad ważny opór zlokalizowany na poziomie 2.90 zł – 2.95 zł. W ostatnim półroczu kurs mierzył się z tym oporem już czterokrotnie, co świadczy o jego silnym znaczeniu. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na kolejne tygodnie to spadek notowań akcji Impexmetalu w celu przetestowania wybitego wcześniej oporu na poziomie 2.90 – 2.95 zł (obecnie silne wsparcie), a następnie kontynuacja wzrostów w kierunku kolejnego już silnego oporu w pobliżu 3.50 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here