Naga MarketsGłównym przedmiotem działalności Impexmetalu jest produkcja walcowanych aluminiowych wysoko przetworzonych wyrobów płaskich.

impexmetal
źródło xStation 5

Notowania spółki rosły podczas wtorkowej sesji o niemal 1% jednak przy dość skromnych obrotach. Kurs próbował wybić się z kilkudniowej konsolidacji oraz atakować opór okolic 4,28 zł. Jego wybicie powinno podtrzymać tegoroczną, silną zwyżkę i doprowadzić do testu maksimów z ubiegłego roku powyżej 4,50 zł. Powodem wzrostów była publikacja wyników za 2018 rok. Wynika z nich, że spółka miała 163,12 mln zł zysku netto wobec nieco ponad 74 mln zł przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 194,58 mln zł wobec 135,67 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 299,68 mln zł w 2018 r. wobec 3 353,39 mln zł rok wcześniej. Spółka poinformowała także o planie zakładającym spore inwestycje w celu zwiększenia mocy produkcyjnych.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi.

pcc rokita
źródło xStation 5

Spółka zanotowała wczoraj najsilniejszą sesję od początku roku. Jej akcje drożały o ponad 5% przy najwyższych obrotach w tym roku. Powodem była długo wyczekiwana informacja dotycząca dywidendy, gdyż spółka dzieli się zyskiem regularnie od kilku lat i zazwyczaj wypłaca bardzo owocne dywidendy. Tym razem spółka poinformowała, że przeznaczy na ten cel 164,98 mln zł z zysku za ubiegły rok czyli tyle samo co przed rokiem. Wynika z tego, że na 1 akcję przypadnie 8,31 zł. Stopa dywidendy sięgnie więc około 9% czyli pod tym względem jest to najwyższa wypłata ostatnich lat. Prawo do nabycia dywidendy wyznaczono na 24 kwietnia, a dniem wypłaty będzie 8 maja. Wcześniej spółka informowała o świetnych, sporo lepszych niż przed rokiem wynikach za 2018 rok. Na wykresie cały czas budowany jest nowy układ wzrostowy, po przełamaniu linii trendu spadkowego. Obecnie popyt powinien powalczyć o wybicie oporu przy 97 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here