Naga MarketsPodstawowym przedmiotem działalności Impexmetal jest produkcja wyrobów z aluminium i stopów aluminium. Spółka ma ponad 50-letnią tradycję w handlu zagranicznym tymi metalami, ich półfabrykatami oraz łożyskami. Od połowy lat 70-tych przeprowadza transakcje na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME). Obecnie spółka ta jest jedną z największych w Polsce organizacji o strukturze holdingu produkcyjno-handlowego. Przyjęty w 1998r. i realizowany obecnie program rozwoju Grupy Impexmetal ukierunkowany jest na sektor aluminium oraz półproduktów z miedzi.


Ostatnie kwartały dla Impexmetalu okazały się bardzo dobre pod względem wyników finansowych. Przede wszystkim pozytywnie zaskoczył wynik netto na działalności kontynuowanej. Wyniósł on 110,8 mln zł i był o 42,3 mln zł wyższy od wyniku za trzy kwartały 2015 roku. Zysk na jedną akcję zwykłą przyniósł 0.57 zł za trzy kwartały 2016 roku. Grupa Impexmetal posiada blisko 170 mln zł zobowiązań długoterminowych przy kapitale własnym na poziomie 1.6 mld zł (co stanowi 9.45%). Raport roczny za 2016 rok (w tym będą ujęte wyniki za IV kwartał 2016) zostanie opublikowany w dniu 23.03.2017 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskaźniki wartości rynkowej wskazują na spore niedowartościowanie akcji Impexmetalu:

  • C/Z = (cena do zysku) = 4.30
  • C/ZO  (cena do zysku operacyjnego) = 3.47
  • C/WK (cena do wartości księgowej) = 0.50

Należy również dodać, że spółka prowadzi skup akcji własnych.

ANALIZA TECHNICZNA IMPEXMETAL – INTERWAŁ TYGODNIOWY

Notowania spółki znajdują się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. W tym tygodniu kurs testuje znaczący opór zlokalizowany na poziomie 3.95 zł – 4.00 zł. Ewentualne jego przebicie będzie świadczyć o sile strony popytowej. W takim wypadku wzrosty mogą być kontynuowane w kierunku kolejnego oporu znajdującego się w okolicach 4.50 zł.

Z drugiej strony silniejsza podaż na obecnych poziomach (okolice 4.00 zł) może doprowadzić przynajmniej do krótkoterminowej korekty. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 3.45 – 3.50 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here