Naga MarketsimpelGrupa Impel jest czołowym w Polsce dostawcą usług (m.in. utrzymania porządku i czystości, ochrony mienia, usług finansowych) dla instytucji i przedsiębiorstw. Spółka opublikowała wyniki za 2018 rok. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka odnotowała 13,26 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec 9,67 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 172,48 mln zł w 2018 r. wobec 2 255,93 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 44,3 mln zł wobec 36,65 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 93,2 mln zł wobec 88,04 mln zł rok wcześniej.

“Wypracowany zysk operacyjny w wysokości 44,3 mln zł jest o ponad 20% większy od wyników grupy w poprzednim roku obrotowym. Grupa kontynuowała strategię zwiększania rentowności portfela zamówień poprzez renegocjację nieefektywnych ekonomicznie kontraktów. Konsekwentnie udało się poprawić kluczowe wskaźniki ekonomiczne grupy. Szczególnie jest to widoczne w przypadku wzrostu zysku operacyjnego, wzrostu rentowności we wszystkich segmentach naszej działalności oraz poprawy płynności finansowej. Zwiększyliśmy efektywności windykacji należności, jednocześnie skróceniu uległ wskaźnik rotacji należności. Zysk netto wypracowany został na poziomie 13,3 mln złotych i jest wyższy o 3,6 mln zł w stosunku do 2017 roku” – napisał prezes Grzegorz Dzik w liście do akcjonariuszy i interesariuszy Grupy Impel.

“Pozyskaliśmy nowe przychody w sektorach: drogownictwa, przemysłu, handlu detalicznego i komunikacji. Zwiększamy portfel kontraktów w obszarze obsługi biurowców klasy A+, a w usługach ochrony rośnie udział technicznych systemów zabezpieczeń w realizacji usług. Będąc liderem rynku, uczestniczyliśmy w prestiżowych wydarzeniach odbywających się w ubiegłym roku w Polsce, takich jak: Szczyt Klimatyczny ONZ (COP24) w Katowicach, Tour the Pologne, czy Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wartym podkreślenia jest fakt pozytywnej zmiany w grupie produktowej Catering, gdzie konsekwentne negocjacje umów pozwoliły osiągnąć stabilne, pozytywne wyniki ekonomiczne i zwiększyć jakość świadczonych usług”

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 8,56 mln zł wobec 17,9 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki rosną o niemal 2% po podaniu wyników. Kurs znajduje się blisko linii trendu spadkowego i lokalnego oporu. Wydaje się, że dopiero po przełamaniu tych ograniczeń, możliwy będzie dalszy wzrost notowań.

impel

Czytaj także: LPP S.A. [LPP], LiveChat [LVC] – Gorące spółki dnia 3.04.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here