Naga MarketsKarykatura Donalda TrumpaWizja impeachmentu Donalda Trumpa mocno zachwiała dolarem i rynkowymi nastrojami. Widać to przede wszystkim w notowaniach walut bezpiecznych, m.in. jena. Kolejny powód do zmartwień o charakterze geopolitycznym nakazuje pozytywnie patrzeć na perspektywy inwestycji w złoto. Ostatnie godziny to także gigantyczna przecena kryptowalut, przede wszystkim altcoinów.


  • Dolar stracił wczoraj względem wszystkich walut G-10. Dziś minimalnie odrabia straty i zyskuje nie więcej niż 0,25 proc. EUR/USD wraca do 1,10. USD/JPY próbuje ustabilizować się powyżej 107,00.
  • Wczoraj gubernator RBA nie dał jednoznacznego sygnału, że bank będzie niebawem luzował. Na zakończonym w nocy posiedzeniu nie napłynęły też sygnały ze strony RBNZ, że luzowanie w listopadzie jest przesądzone. W rezultacie NZD/USD podchodził w okolice 0,6350.
  • Sesja na Wall Street skończyła się wyraźnymi spadkami, ale futures na S&P500 w nocy był stabilny. Kurs jest przy 2,970 pkt. Z kolei kontrakt na indeks DAX obniża się w kierunku 12250 pkt. Wczorajsze dołki leżą w okolicy 12210 pkt. W Azji negatywnie wyróżnia się Hang Seng, który spada 1 proc.
  • Kurs złota rósł do 1535 USD za uncję w wyniku wzrostu ryzyka politycznego. Dziś notowania są około 7 dolarów niżej. Z kolei ropa WTI spada poniżej 57 USD za baryłkę. Notowaniom nie pomaga raport API, który mówi o wzroście zapasów o 1,4 mln baryłek.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here