Naga MarketsIMC zakończyła żniwa pszenicy ozimej IMC, grupa rolnicza działająca na Ukrainie w tym tygodniu zakończyła zbiory pszenicy ozimej. W trakcie żniw trwających około trzy tygodnie zebrano zboże z powierzchni 21,2 tys. ha, czyli o ponad 60% większej niż przed rokiem.

Dużo większe zbiory niż rok wcześniej

W sumie w gospodarstwach spółki zebrano 123 tys. tony pszenicy ozimej przy wydajności 5,8 t/ha. Była ona o 52% lepsza niż średni plon na Ukrainie. Według danych Ministerstwa Rozwoju Gospodarki, Handlu i Rolnictwa Ukrainy na dzień 30.07.2020 wydajność pszenicy sięgnęła 3,8 t/ha.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecne żniwa ozimych zbóż były znacznie bardziej intensywne niż poprzednie m.in. ze względu na wprowadzenie pszenicy na areał zajmowany wcześniej przez soję. W efekcie powierzchnia zasiewu pszenicy wzrosła o ponad 60%, co sprawiło, że zespół musiał zmierzyć się z dużym wyzwaniem, aby przeprowadzić żniwa w optymalnym terminie. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wyników jakie udało się osiągnąć. Wszyscy pamiętamy o niekorzystnych warunkach pogodowych jakie miały miejsce tej zimy, charakteryzującej się praktycznie pełnym brakiem opadów. Dodatkowo, wiosną praktycznie do końca maja utrzymywała się niestandardowa chłodna pogoda z wieloma nocnymi przymrozkami w powietrzu oraz przy gruncie. Dzięki wprowadzonym we właściwym czasie środkom ochrony roślin, a także dodatkowemu nawożeniu udało się zminimalizować wpływ negatywnych czynników i osiągnąć maksymalnie możliwy wynik – zaznacza Aleksander Wierżihowskij, Dyrektor Operacyjny IMC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKGHM – szacuje się 89% wzrost zysku netto w 2020 roku – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułHaitong Bank: NEUTRALNIE dla Bank Millenium (FV 2,8 PLN)
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here