Naga Markets

IMC, grupa rolnicza działająca na Ukrainie, w ubiegłym tygodniu zakończyła zbiory słonecznika oraz siew pszenicy ozimej. Wynik żniw słonecznika plasuje je na drugim miejscu w historii spółki.

IMC zakończyła zbiory słonecznika oraz siew pszenicy ozimej

W efekcie 90 tys. ton słonecznika zebrano z powierzchni 25,8 tys. ha, co daje średnią wydajność na poziomie 3,5 t/ha. Jest to nie tylko bardzo dobry wynik na tle historycznych rezultatów IMC, ale również w porównaniu do średniej na Ukrainie. Wydajność słonecznika w gospodarstwach giełdowej grupy była o 84% lepsza niż średnia krajowa (według danych Ministerstwa Rozwoju Gospodarki, Handlu i Rolnictwa Ukrainy na dzień 24 września 2020 r. średnia w kraju wyniosła 1,9 t/ha).Równolegle spółka prowadziła siew pszenicy ozimej. W sumie pod tą uprawę przeznaczono 21,4 tys. ha co jest zgodne z zaplanowaną strukturą wykorzystania banku ziemi.

– Jesteśmy zadowoleni ze zbiorów słonecznika. Musimy zwrócić uwagę, że udało się je wypracować pomimo szeregu niesprzyjających czynników takich jak: koronawirus i spowodowana przez niego kwarantanna, kolosalny deficyt wilgotności w ciągu całego okresu wegetacyjnego, specyficzne temperatury w krytycznej fazie rozwoju uprawy. Dzięki właściwie wybranej technologii i odpowiednio wykonanych działaniach na polach (szczególnie w zakresie ochrony i karmienia uprawy) osiągnęliśmy wyniki porównywalne z najbardziej sprzyjającymi sezonami – komentuje Aleksander Wierżihowskij, Dyrektor Operacyjny IMC.

Dodaje, że z dużym optymizmem patrzy na perspektywy pszenicy ozimej. – Sprawdzone gatunki pszenicy ozimej z zagranicznych selekcji, siew wysokoefektywnymi siewnikami we właściwym czasie oraz opady na całej powierzchni występujące po zakończeniu siewu dają nam przekonanie w tym, że nasza spółka będzie nadal utrzymywała pozycję lidera w zakresie wydajności tej uprawy w regionach naszej działalności – podkreśla Aleksander Wierżihowskij.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

Poprzedni artykułKGHM z podwyższoną rekomendacją – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułBrexit: Historia sugeruje, że uda się wypracować porozumienie
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here