Naga MarketsimcIMC, grupa rolnicza działająca na Ukrainie, 19 maja zakończyła wiosenną kampanie siewną. Obszar zasiewu upraw jarych w tym roku wyniósł 95 tysięcy hektarów. Spółka przeprowadziła zasiew w planowanym terminie pomimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Władze spółki optymistycznie patrzą na perspektywy dobrych plonów.

IMC ma nadzieję na optymistyczne efekty upraw

Największy udział w strukturze upraw zajęła kukurydza – 69 tysięcy hektarów, która od wielu lat jest głównym zbożem w gospodarstwach IMC. 26 tysięcy hektarów zajął areał przeznaczony pod słonecznik.

Przy planowaniu struktury jarych upraw na ten sezon podjęliśmy decyzję o rezygnacji z siewu soi. Przyczyny to niska, w porównaniu do innych upraw w gospodarstwach IMC, ekonomiczna efektywność oraz zmiany w warunkach pogodowo – klimatycznych. Dlatego skoncentrowaliśmy się na kukurydzy i słoneczniku. Ich siew zrealizowaliśmy w planowanym terminie, pomimo specyficznych warunków pracy wywołanych ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa, a także stosunkowo chłodną wiosną z dużą liczbą opadów. Obecnie koncentrujemy się na ochronie zasiewów i z optymizmem patrzymy na perspektywy dobrych plonów – komentuje Aleksandr Wierżihowskij, Dyrektor Operacyjny IMC.

Dodatkowo, spółka ma zasiane jesienią 2019 r. blisko 21 tys. ha pszenica ozimą. Całkowity bank ziemi w tym sezonie wynosi 123 tys. ha.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara odbija, gdy USA-Chiny psują nastroje inwestorów
Następny artykułAkcjonariusze PCC Exol zdecydowali o wypłacie 0,05 zł dywidendy na akcję
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here