Naga MarketsimcGrupa rolnicza IMC zakończyła żniwa roślin oleistych, podała spółka. Zebrała w tym sezonie 84 tys. ton słonecznika z powierzchni 22,8 tys. ha, co jest najlepszym wynikiem w historii spółki. Wydajność słonecznika na polach IMC osiągnęła poziom 3,7 t/ha, co jest o 60% wynikiem lepszym od średniej na Ukrainie. Dla porównania w ubiegłym roku plony słonecznika wynosiły 3,5 t/ha.

IMC zakończyła również zbiory soi. Z powierzchni 10,8 tys. ha zebrano 28,1 tys. ton tej uprawy. Wydajność soi osiągnęła 2,6 t/ha, czyli o 10% więcej niż średnia dla tej rośliny oleistej na Ukrainie. Spółka zakończyła również siew pszenicy ozimej na 2020. W nowym sezonie IMC przeznaczyła pod uprawę tego zboża 21,1 tys. ha w porównaniu do 13,1 tys. ha w sezonie 2018/2019, podano także.

“Wrzesień, który jest najbardziej intensywny miesiącem jesieni pod względem produkcyjnym, okazał się udany. Zebraliśmy w tym czasie rośliny oleiste z areału ponad 33,5 tys. ha i zasialiśmy ponad 21 tys. ha pszenicy ozimej w najbardziej optymalnym terminie z punktu widzenia agrotechniki. Jesteśmy zadowoleni z naszych wyników i obranej drogi intensywnych upraw z wykorzystaniem jakościowych zasobów, efektywnej techniki rolniczej i najnowszych technologii połączonych z odpowiednim systemem motywacyjnym zespołu. Połączenie tych czynników odpowiada za wysoki plon i osiągnięcie planowanych wyników finansowych” – skomentował dyrektor operacyjny IMC Aleksander Wierżihowskij, cytowany w komunikacie.

Źródło: ISBnews


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki od pewnego czasu podlegają korekcie. Dobre dane były już wcześniej przekazywane i być może są one już w pełni wycenione. Sama technika daje jednak szansę na odbicie od linii łączącej wcześniejsze szczyty. Ponadto, ostatnie spadki obiły nieco od wsparcia jakim jest seria wcześniejszych szczytów. Jest to więc kluczowe miejsce jeżeli chodzi o szanse na wyprowadzenie odbicia.

imc

Czytaj także: Vivid Games z bogatymi planami wydawniczymi. Akcje w górę o 10%Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here