Naga MarketsIMC z dobrymi zbiorami kukurydzy IMC, grupa rolnicza działająca na Ukrainie, w ubiegłym tygodniu zakończyła zbiory kukurydzy, największej uprawy spółki. Wyniki żniw są zbliżone do ubiegłorocznych.

Wynik IMC lepszy o 77% od średniej krajowej

IMC w tym sezonie zebrała kukurydzę z powierzchni 69,2 tys. ha, a plon wyniósł 645,5 tys. ton co daje wydajność na poziomie 9,33 t/ha. Wynik ten jest lepszy o 77% od średniej krajowej (według oficjalnych danych 30.11.2020 średnia wydajność kukurydzy na Ukrainie wyniosła 5,26 t/ha).

Te artykuły również Cię zainteresują
W rolnictwie żaden z sezonów nie można porównać pod względem warunków z poprzednim. 2020 rok nie jest wyjątkiem i jego „unikalność” odbiła się na wszystkich segmentach gospodarki. Jeśli dla większości branż decydujących czynnikiem była pandemia koronawirusa i związane z nimi ograniczenia to dla rolnictwa wyzwaniem był brak wilgotności w glebie związany z bezśnieżną zimą, chłodna wiosna i letnia susza. Nie mniej jednak, prawidłowy wybór hybrydowych nasion kukurydzy, zrównoważony system dokarmiania, wysoka jakość systemu ochrony roślin, a także zastosowanie wszystkich dostępnych nowoczesnych technologii pozwoliły osiągnąć wyniki porównywalne z najlepszymi sezonami. Kolejny raz potwierdziliśmy opinię zespołu produkcyjnego IMC, że jakościowa, wysokointensywna technologia ukazuje swój potencjał właśnie w niesprzyjających latachzauważył Aleksander Wierżhihowskij, Dyrektor Operacyjny IMC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here