Naga MarketsImage Power szykuje się do debiutu! – Rozmową z Pawłem Graniakiem i Piotrem Figarskim.Image Power, firma gamingowa należąca do grupy PlayWay, zmierza w stronę warszawskiego parkietu, chcąc zadebiutować na małym rynku jeszcze w tym roku. Obecnie spółka otrzymała od KDPW oświadczenie o rejestracji akcji, a jej dokument informacyjny został zaktualizowany i czeka na zatwierdzenie. Model biznesowy Image Power zakłada produkcje co najmniej kilku tytułów w ciągu roku, co ma pozwolić na odpowiednie wyczucie rynku i osiągnięcie sukcesu sprzedażowego. – wskazują rozmówcy Comparic24, Paweł Graniak (prezes zarządu) i Piotr Figarski (wiceprezes zarządu).

  • Image Power planuje debiut na polskiej giełdzie w niedalekiej przyszłości.
  • Model biznesowy spółki zakłada produkcję co najmniej kilku tytułów w ciągu roku.
  • Image Power należy do grupy PlayWay, z którą realizuje obecnie 3 tytuły (m.in. Offroad i Yacht Mechanic Simulator).

Te artykuły również Cię zainteresują
Image Power stawia na ilość

Image Power jest polską spółką gamingową z grupy PlayWay, która planuje debiut na warszawskim parkiecie jeszcze w tym roku. Firma zajmuje się produkcją gier wideo na platformy PC, natomiast jej model biznesowy stawia na dywersyfikację produkcji, co przekłada się na wypuszczanie kilku tytułów w ciągu roku. Ilość gier musi być na tyle duża, aby spółka mogła sprawdzić rynek, dzięki czemu któraś z produkcji powinna bardzo pozytywnie zaskoczyć sprzedażą, wskazuje prezes spółki Paweł Graniak.

Fakt, że spółka należy do PlayWay, naturalnie powoduje współprace z innymi podmiotami grupy. Aktualnie 3 wewnętrzne zespoły, które posiada spółka, pracują nad „Archer. The Witche’s Wrath”, „Ambulans Simulator”, oraz nową pre produkcją. Współpraca zewnętrzna (z grupą PlayWay) następuje natomiast ze spółkami: Live Motion Games, Punch Punk Games (Yacht Mechanic Simulator 2021) i GameFormatic (Offroad Mechanic Simulator).

– Grupa PlayWay daje nam spore możliwości, jeżeli chodzi o synergię działania z innymi spółkami, bo wymieniamy się wiedzą, doświadczeniem, często jakimiś elementami, z których tworzymy gry. – wskazuje prezes Image Power w rozmowie z Comparic24.

Spółka dużą wagę przykłada również do ocen graczy. Wśród wskaźników wyznaczających sukces tytułu wymienić należy % pozytywnych ocen na platformie steam. Jak wskazuje Piotr Figarski, na antenie Comparic24, produkcje utrzymują ten wskaźnik zasadniczo powyżej 75% i nie schodzą poniżej 70%, co jest wynikiem w całości spełniającym oczekiwania firmy, ponieważ gry się podobają.

Image Power planuje wejść na giełdę

– Obecnie jesteśmy na etapie składania dokumentów. Jakiś czas temu wysłaliśmy dokument informacyjny do GPW [do KNF, przyp. red.] i otrzymaliśmy w odpowiedzi kilka uwag, jednak według tego, co przekazał nasz autoryzowany doradca, nie było tam żadnych niespodzianek, tylko takie standardowe doprecyzowanie. Wysłaliśmy już protokół zmian i zaktualizowany dokument informacyjny, więc trafił on gdzie trzeba i czekamy na ewentualnie pytania. Nie da się dokładnie powiedzieć, kiedy można się spodziewać IPO, bo to zależy od tego, czy np. może nie dojdą jakieś uwagi, na które będziemy musieli odpowiedzieć. Natomiast mamy już oświadczenie od KDPW o rejestracji naszych akcji więc myślę, że wszystko podążą dobrym tropem i pewnie niedługo będzie można spodziewać się tego IPO. – tak aktualny stan procedur związanych z wejściem na giełdę opisał wiceprezes zarządu, Piotr Figarski.

Obecnie na obydwu rynkach notowanych jest ponad 50 spółek z sektora gamingowego. Niezbędne jest więc wyróżnianie się na tle konkurencji tak, aby przyciągnąć do siebie inwestorów, choć akurat z tym w ostatnim czasie spółki nie mają specjalnie dużych problemów. Według Pawła Graniaka, prezesa spółki, Image Power wyróżniać ma się pasją do tego, co robi, czego przykładem jest gra o strzelaniu z łuku (członek firmy jest m.in. instruktorem łucznictwa). Tematyka gier ma wynikać z wiedzy ludzi pracujących w zespołach oraz ich pozytywnego podejścia do tego tematu.

– Oczywiście robimy research i rozeznanie rynku, żeby naszym tytułem nie trafić jak przysłowiową kulą w płot. Jednak skupiany się na tym, żeby to nasze pasje przekuwać na gry, które robimy i chcielibyśmy być zapamiętani pod tym kątem. – wskazuje prezes firmy.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dax | euro online | pkn akcje | sp500 notowania | nasdq |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here