Naga MarketsImage Games pozyskało środki na realizację gry klasy AA z gatunku RPGWarszawa, 12.10.2021 (ISBnews) – Image Games w ramach subskrypcji prywatnej pozyskała środki na realizację pierwszej gry studia o roboczym tytule „Rookie”. Będzie to gra klasy AA z gatunku RPG, podała spółka. Współproducentem gry jest studio developerskie Anshar Studios z Katowic specjalizującym się w grach typu role-playing.

„Obecnie zamykamy etap prac koncepcyjnych nad grą. Wkrótce rozpocznie się faza preprodukcyjna, która potrwa do marca. Cieszy nas tempo prac, a jednocześnie jest nam niezwykle miło, że nasi odbiorcy dostrzegają, jak rzadkim połączeniem talentów i doświadczeń jest projekt Image Games, realizowany przez osoby ze studiów Movie Games, Platige Image i Anshar Studios. Bardzo dobrym znakiem jest dla nas, że zainteresowanie ofertą przekroczyło liczbę emitowanych akcji, a sama emisja przebiegła bardzo szybko” – powiedział pomysłodawca i członek zarządu Image Games oraz CMO Movie Games Piotr Gnyp, cytowany w komunikacie.Według Image Games, celem emisji akcji było pozyskanie środków finansowych na pomostowe finansowanie produkcji a przed planowanym pozyskaniem istotnego inwestora branżowego, działającego na globalnym rynku inwestycyjnym.

Anshar Studios to developer gier realizujący zarówno własne produkcje, jak i współpracujący przy jednych z wysoce cenionych produkcji zewnętrznych. Zespół uczestniczył w pracach nad tak znanymi tytułami jak „Observer: System Redux” (Bloober Team), „Divinity: Original Sin 2” (Larian Studios) czy „Dead by Daylight” (Behaviour Interactive).

Image Games to spółka będąca wspólnym przedsięwzięciem notowanych na NewConnect: Movie Games oraz Platige Image

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

(ISBnews)

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here