Naga Marketswieloryby-bitcoinaDane pochodzące z platformy analitycznej Glassnode sugerują nam, że liczba dużych inwestorów bitcoina – tzw. wielorybów zmalała w ostatnim czasie. Odwrotne zjawisko można było zaobserwować w przypadku adresów z mniejszą ilością BTC. Zdaniem analityków sytuacja ta nie powinna nikogo martwić, ponieważ najstarsza kryptowaluta powoli staje się równomiernie rozprowadzona. 

  • Ilość wielorybów bitcoina uległa zmniejszeniu
  • Wczoraj na rynku bitcoina było tylko 2 167 dużych inwestorów. Jest to poziom najniższy od ostatnich 10 miesięcy
  • Eksperci zapewniają, że nie należy się tym martwić, ponieważ dystrybucja tej kryptowaluty będzie coraz bardziej proporcjonalna

Liczba wielorybów bitcoina maleje

Ilość adresów, do których przypisane jest co najmniej 1 000 monet BTC, spadła do poziomu niewidzianego od ostatnich 10 miesięcy. Wczoraj na rynku było tylko 2 167 wielorybów. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Choć od końca ubiegłego roku wielu inwestorów instytucjonalnych gromadziło bitcoiny, zdaje się, że inni duzi gracze realizowali zyski. Można więc stwierdzić, iż trend zapoczątkowany przez firmy pokroju MicroStrategy był tylko pozornie rosnący.

Jeszcze na początku stycznia, gdy rynek bitcoina stopniowo szedł w górę, liczba wielorybów tej kryptowaluty osiągnęła historycznie wysoki poziom. Portfeli z saldem większym bądź równym 1 000 monet BTC było wówczas 2 425.

Opinie analityków

Zdaniem ekspertów branżowych wyżej opisane zjawisko wcale nie musi być niedźwiedzie. Mimo iż, niektórzy mogliby stwierdzić, że popyt na bitcoiny wśród inwestorów spada, warto przyjrzeć się także innym wskaźnikom. 

Do rynku najpopularniejszej kryptowaluty dołączyło dużo mniejszych użytkowników. Co ciekawe, ilość adresów z saldem od 0,01 BTC do 1 BTC wzrosła w tym roku o 710 tysięcy sztuk. 

Zdaniem analityka z Quantum Economics – Pedro Febrero im więcej osób angażuje się w świat bitcoina, tym szersza jest jego dystrybucja. Ponadto uważa on, że liczba wielorybów BTC musi spaść, by tak się działo! Podkreślił przy tym, iż zasadniczo po dokonaniu sprzedaży dużym inwestorom trudno jest wrócić na rynek po niższej bądź tej samej cenie. 

Na temat tej sytuacji wypowiedział się także inny zwolennik rynku kryptowalutowego – Alex Kruger. W komentarzu wydanym dla serwisu informacyjnego Decrypt zaznaczył, że spadek ten nie był wystarczający, by zasygnalizować bessę. 

invest

Aktualna sytuacja na wykresie BTC

Najstarsza kryptowaluta znajduje się obecnie na ponad 20% minusie od swojego dotychczasowego ATH w wysokości 64 863 USD. Wczorajsza sesja na bitcoinie została zamknięta z niewielką zmianą cenową, Aktualny kurs BTC oscyluje w pobliżu 51 000 USD za monetę. 

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here