Naga MarketsIlość Ethereum na giełdach osiąga nowe dołki gdy cena ETH odzyskuje poziom 3 tys. dol.Całkowita ilość etherów (ETH) w posiadaniu wszystkich giełd kryptowalutowych spadła do rekordowo niskich poziomów, w momencie gdy ceny wzrosły ponownie powyżej 3000 dolarów, wynika z danych CryptoQuant.

  • Inwestorzy wycofują swoje ethery z giełd. Albo blokują je w DeFi albo w ETH 2.0 albo przenoszą do zimnych portfeli
  • Liczba dostępnych na giełdach ETH jest o wiele mniejsza niż jeszcze rok temu, kiedy jeden token był zdecydowanie tańszy
  • Na ograniczenie dostępnej podaży wpływ miał też niezaprzeczalnie ostatni hard fork sieci o nazwie London
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Coraz mniej ethereum w obiegu. ETH trafia do zimnych portfeli

Rezerwy netto tokenów sieci Ethereum na giełdach spadły do 18,533 mln ETH, w porównaniu z 23,92 mln ETH rok temu. Tymczasem koszt zakupu jednego etheru wzrósł z prawie 349 dolarów do nawet 3078 dolarów, pokazując odwrotną korelację między rezerwami ETH na giełdach a cenami.Niższe rezerwy giełdowe wskazują na prawdopodobieństwo, że traderzy będą trzymać kryptowalutę w zimnym portfelu zamiast wymieniać ją na inne aktywa cyfrowe lub waluty tradycyjne. W związku z tym, jeżeli popyt na ethery będzie wzrastał, brak odpowiedniej podaży pomoże zwiększyć ceny.

Ilość Ethereum na giełdach osiąga nowe dołki gdy cena ETH odzyskuje poziom 3 tys. dol.
Rezerwy ETH na wszystkich giełdach w porównaniu z ceną ETH/USD. Źródło: CryptoQuant

Wygląda więc na to, że rodzimy token Ethereum zaczął pasować do klasycznego byczego modelu o niskiej podaży i wysokim popycie. Dapp Radar poinformował, że całkowita wartość zablokowana (TVL) w całej branży zdecentralizowanych aplikacji osiągnęła 142 miliardy dolarów, z czego 68% było skoncentrowane w sieci Ethereum.

Z drugiej strony, coraz więcej tokenów ETH zaczęło wychodzić z obiegu aktywnej podaży po tym, jak Ethereum ogłosiło funkcję stakowania w listopadzie 2020 roku, jako że sieć przygotowywała się do stania się pełnoprawnym blockchainem proof-of-stake, co ma nastąpić do 2022 roku.

Wartość zablokowana w ramach tzw. inteligentnych kontraktów Ethereum 2.0 wzrosła z 11 616 ETH w listopadzie 2020 r. do 7,75 mln ETH obecnie.

Ilość Ethereum na giełdach osiąga nowe dołki gdy cena ETH odzyskuje poziom 3 tys. dol.
Całkowita wartość stakowana w inteligentnych kontraktach Ethereum 2.0. Źródło: TradingView.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Dodatkowo, duża aktualizacja sieci w dniu 5 sierpnia 2021 r., zwana London, dodała funkcję, która zmniejszyła tempo, w jakim rośnie podaż etherów. Sieć zaczęła spalać część opłat transakcyjnych, które użytkownicy płacą górnikom za przetwarzanie transakcji.

W rezultacie więcej tokenów ETH zniknęło z podaży. Portal śledzący dane WatchTheBurn.com zauważył, że funkcja EIP-1559 przyczyniła się do spalenia 352 262 ETH do tej pory, co stanowi około 1,1 miliarda dolarów według obecnych kursów wymiany.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs akcji | eur pln stooq | notowania asseco | wirtualna polska akcje kupno | lira turecka kurs | stop loss | s&p 500 wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here